Ministeeriumi ühele kohale pürib 14 inimest

01. märts 2001, 08:35

Haridusminister Tõnis Lukase hinnangul on inimeste suur tung suvel Tartus tööd alustava haridusministeeriumi ametikohtadele ootuspärane, kirjutab Tartu Postimees.

Haridusministeeriumi ühele ametikohale kandideerib praegu keskmiselt 14 inimest: möödunud nädala alguseks laekus 15 vabale kohale 209 sooviavaldust.

?Tulemus ei ole üldsegi üllatuslik,? kinnitas Tõnis Lukas. ?Arvestasime kokkuvõttes sadade ja sadade kandidaatidega. Et tegu on alles avalike konkursside esimese lainega, tulebki kindlasti veel sadu kandidaate.?

Ministeeriumi noortetalituse juhataja kohta taotleb 42 inimest, avalike suhete spetsialisti kohta 38, asekantsleri kohta 34, peainspektori kohta 32, järelevalveosakonna juhataja kohta 28 ja poliitikaosakonna juhataja kohta 20 inimest.

Haridusministeeriumi Tartu projekti juht Aado Altmets ennustas, et märtsis välja kuulutatav konkurss järgmise 30 ametikoha täitmiseks osutub veel populaarsemaks.

?Et viieteistkümnele juhtivspetsialisti ametikohale laekus nii palju avaldusi, võib eeldada, et madalamatele ametikohtadele tuleb veel suurem konkurss,? arutles Altmets.

Altmets ei osanud öelda, kui paljud praegu Tallinnas töötavaist ametnikest on kinnitanud valmisolekut asuda tööle ülikoolilinna. Samas avaldas ta veendumust, et uute töötajate otsing ei piirdu 45 inimesega, kelle Fontes ja haridusministeerium peaksid välja valima personaliotsingu kahe esimese etapiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing