Tänasest kehtivad turismiettevõtetele karmimad nõuded

Inno Tähismaa 01. märts 2001, 12:48

Seoses tänasest jõustunud turismiseadusega kehtivad turismiettevõtetele mitmed ued nõuded, teatas majandusministeeriumi esindaja.

Ühe olulisema muudatusena asendatakse turismiettevõtjate litsentseerimine ettevõtjate registreerimisega 'Riiklikus erinõuetega tegevusaladel tegutsevate ettevõtjate registris'. Samuti sätestab uus seadus reisikorraldajatele ja -büroodele kohustuse omada tagatist. Tagatisraha võimaldab katta kulud reisija naasmiseks lähtepunkti. See on ettemaks juhuks, kui reisi müünud ettevõtja ei täida oma lepingulisi kohustusi.

Uus seaduse järgi hakkavad majutusettevõtteid tunnustama turismiameti asemel kohalikud omavalitsused. Hotellide puhul kehtestab järgu omistamise korra ja väljastab järgutunnistused majandusminister.

Uue seaduse kohaselt hakkavad kohustuslikud nõuded kehtima turismiinfokeskustele. Nimetatud nõuded kehtestab ja tunnistused turismiinfokeskustele väljastab majandusminister.

Turismiseaduse nõuete täitmise üle hakkavad järelevalvet teostama vastavalt oma pädevusele linna- või vallavalitsused, päästeamet, tarbijakaitseamet ja tervisekaitseinspektsioon.

Kõik senini kehtinud reisikorraldajate ja reisibüroode litsentsid kaotavad kehtivuse hiljemalt 1. juulil ning majutusettevõtete ja hotellide atesteerimis- ja järgutunnistused tuleva aasta 1. jaanuaril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing