Tartu linn kutsub maju üle värvima

01. märts 2001, 12:01

Tartu linnapea Andrus Ansip ja Ühispanga ning värvifirmade ASi ES Sadolin ning ASi Baltic Color esindajad kirjutavad täna keskpäeval alla sponsorlepingule, mis aitab edendada veebruaris alanud Tartu linna värvimise kampaaniat 'Heade värvide linn'.

Kampaania peasponsor Ühispank eraldab 30 000 krooni ning suurimad värvitootjad ES Sadolin ja Baltic Color kumbki 20 000 krooni.

'Linn kasutab sponsorraha tartlaste teavitamiseks värvimiskampaania kohta,' ütles Tartu linnapea abi Sven Illing. 'Saame kampaaniat rohkem reklaamida ning trükkida vajalikke infovoldikuid.'

Tartu majaomanikud, kes soovivad üle värvida oma maja või aia, on saanud konkursile registreeruda alates 1. veebruarist. Osavõtjatele annab linnavalitsus värvipassi, mille esitamisel saab majaomanik osta soodsamalt värvi ning vajaduse korral saab pankadest soodustingimusel laenu.
Illingu andmeil saavad värvipassi esitajad osta värve näiteks 25-35 protsenti odavamalt. Kampaaniaga 'Heade värvide linn' on tänaseks ühinenud 16 värve müüvat kauplust ja 8 ehitusfirmat.
Oktoobris-novembris vaatab ?ürii ülevärvitud majad üle. Linnavalitsus on parimatele välja pannud kolm 3000 krooni suurust auhinda ning kolmkümmend 2000 krooni suurust auhinda. Parim planguvärvija saab Tom Sawyeri auhinna.
Illingu sõnul on Tartu linnavalitsus oma majade ülevärvimiseks tänavu eraldanud 10 miljonit krooni.

Linna värvimise kampaaniat on korraldanud varem näiteks Pärnu ja Türi linn. Tartu linnakunstniku Anli Tummi andmeil ühines eelmisel aastal Pärnus korraldatud kampaaniaga 90 majaomanikku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing