Eksklusiivkorteri saavad osta vaid välismaalased

Inge Rumessen 02. märts 2001, 00:00

Tõenäoliselt asub Eesti kallimalt müüdud korter Toompeal. Kinnisvarabüroo Uus Maa analüütiku Ain Kivisaare sõnul müüs ta ühele välismaalasele möödunud sügisel korteri Toompeal 14,2 miljoni krooni eest. Korteri ruutmeetri hind oli 28 000 kr, korteri suurus 500 m². Kui palju täpselt selles korteris tube oli, ei osanud Kivisaar öelda, kuid üle kümne kindlasti.

Kivisaare sõnul on kõik kallimad korterid ja majad ostetud ikka välismaalaste poolt. ?Eestlastel ei ole üle 3?4 miljoni krooni välja panna,? sõnas ta.

Aasta pärast suvel peaks valmima Tallinnas Raekoja platsil asuv luksuselamu, mille korterite ruutmeetrihind küünib 35 000 kroonini. Niinimetatud Jegorovi majas Mündi ja Pika tänava nurgal on praeguseks müüdud 54 korterist juba kaheksa. Neist kõige kalleim, 136 ruutmeetri suurune eluase maksis 4,7 miljonit krooni. Pisut vähem, 4,3 miljonit, käis sularahas välja üks Eesti kodakondsusega kütuseärimees 150 ruutmeetri eest. Korter asub läbi kahe korruse hoone katusealuses osas.

Hetkel on püsti vaid renoveerimist ootava hoone karkassid. Kinnisvarabüroo Uus Maa maakleri Kristjan Kaarmani sõnul on huvi elamispindade vastu selles eksklusiivses majas aga küllaltki suur.

Maja valmides ootab uut korteriomanikku ees parkettpõrand, valged seinad ning plaaditud vannituba. Materjalid valitakse vastavalt kliendi soovile.

Luksuselamus hakatakse plaani kohaselt pakkuma ka hulgaliselt lisateenuseid, mida Eestis seni veel ei tunta. ?Kõigepealt avab teile ukse valgetes kinnastes portjee,? kirjeldab Kaarman tulevikupilti. Elanikud saavad kasutada ka sekretäriteenust ning keldrikorrusele tuleb fitness club. Uue tänava ja Mere pst nurgale tuleb parkla. Hoone ja parkla vahel hakkab kurseerima väike buss, mis viib elanikud majast parklasse ning toob ka tagasi.

?Eks see kõik käib ikka väikese lisatasu eest, jooksvateks kuludeks on planeeritud 20?30 kr ruutmeetrilt.? Arvestuslikult teeks see 150 ruutmeetri suuruse korteri puhul ligi 4000 krooni majandamiskuludeks iga kuu.

Kortereid vahendava Uus Maa maakleri sõnul ostavad paljud ärimehed kesklinna esinduskorteri, kus külalisi vastu võtta või vajaduse korral neile öömaja anda, sest paljud elavad ise siiski linnast väljaspool. ?Need korterid, mis ostjat ei leia, annab Domina hotellikett rendile,? lisas ta.

Sarnane eksklusiivne projekt käivitub peagi ka Kohtu tn 2 asuva hoonega, kus loodetakse maha müüa 25 korterit samas hinnaklassis.

Liivalaia ja Tartu mnt ristmikul aprillis 2001 valmivasse kõrghoonesse osteti mullu korter 5,2 miljoni krooni eest. Korterimüüki vahendanud kinnisvarafirma Aviso Kinnisvara maakler ütles, et ei soovi ostja kohta üksikasju öelda, kuid tegemist oli mitte-eestlasega.

Katusekorrusel asub kaks väiksemat ja üks suur korter, viimase ruutmeetri hind oli 30 000 kr ja pindala 174,1 ruutmeetrit.

V tähe kujulise, kolmnurkse, 11korruselise kõrghoone hoone kaks esimest ärikorrust on avatud linnaelanikele; kolmandast kuuenda korruseni asuvad bürood ning 7.?11. korruseni ühe- kuni kolmetoalised korterid suurusega 30?150 m². Ehitise all paikneb maa-alune garaa?, mille lisaks kavandatakse kõrvalkrundile 280kohalist parklat Tartu mnt uue läbimurde alla.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing