Tänavune Motorex on autovaene

Tõnu Tramm 05. märts 2001, 00:00

Paari nädala pärast toimuvast Motorexist võtab osa vaid neli autofirmat, kes pakuvad seitset automarki. Osavõtust on teatanud Porsche, Renault?, Mazda, Fordi, Volvo, ?koda ja Mitsubishi müüjad, ülejäänud automüüjad on otsustanud tänavusest näitusest kõrvale jääda ning osaleda järgmisel aastal, kui Motorex kuulub taas mootorsõidukite tootjate organisatsiooni OICA kalendrisse.

?See on juba traditsioon, et autonäituseks võib Motorexi pidada üle aasta. Tänavu on aga aasta, kus näitusel OICA märki küljes pole, seega on Motorex rohkem tarvikute ja muu autodega seotud kauba mess,? lausus ASi Nissan Balti turundusjuht Ringo Rahumeel.

Ta lisas, et OICA kalendris on tänavu Riia autonäitus ning seal on Nissan Balti esindatud. ?Samuti oleme kohal ka paar nädalat varem toimuval Vilniuse autonäitusel.?

Oma osa autohuvilised näituselt siiski saavad. Esmakordselt on Eestis oma väljapanekuga kohal Porsche Baltimaade esindus, kes sel kevadel kavatseb rajada siia ka oma alalise esinduse. Samuti on oodata uut Renault Laguna II, mis erineb eelkäijast täielikult ja on seeriatootmises olevatest oma klassi autodest üks nüüdisaegsemaid terves maailmas. Samuti on Motorexil oodata uue universaalkerega ?koda Fabia Combi, linnamaastur Mazda Tribute ja uuenenud kabrioleti Mazda MX5 esmaesitlust Eestis.

Tänavune Motorex on suuresti üldhariva iseloomuga, sest kohal on palju erialaliitusid ja ühinguid. ?Näiteks esineb suurejooneliselt tänavu oma 80ndat sünnipäeva tähistav Eesti Auto- ja Motospordi Föderatsioon (EAMSF),? lausus Motorexi peakorraldaja, ASi Eesti Näitused projektijuht Raul Sepp.

Sepa sõnul on tänavuse näituse üks huvitavamaid eksponaate mudelautode rada, kus tehakse kogu näituse vältel demonstratsioonsõite. Kas näituse raames korraldatakse ka mõni suurem võistlus, ei ole esialgu veel selge. Samuti ei puudu tänavuselt näituselt üllatusesineja. Kas see on sama uhke eksponaat kui oli mõne aasta tagune Alexander Wurzi Mercedese võidusõiduauto, ei osanud Sepp veel öelda, kuid maailma võistlusspordiga on see tema sõnul seotud igatahes.

Nagu varasematel aastatel on näitusepaviljoni hoovil väljas simulaatorid, haagised jpm. Veoautodest on uute mudelitega esindatud Renault ja Sisu.

Läinud nädalal toimunud tulekahju Sepa sõnul näituse toimumist ei takista. ?Põleng tekitas külastajate seas küll üksjagu segadust, kuid tegelikkuses oli tulekahju hoopis meie naabrite juures, lillepaviljoni hoovil,? kinnitas Sepp.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing