Kolga-Jaani valla töökojast kadus haruldane purjekas

05. märts 2001, 09:02

Vargad viisid eelmise nädala algul Kolga-Jaani vallas Leies asuvast töökojast ära kümne meetri pikkuse purjejahi, mis oli sinna talvevarju pandud, kirjutab Sakala.

'Ma ei uskunud, et keegi võiks seda varastada,' tunnistas purjeka omanik, ettevõtja Aivar Pärgmäe. 'Müümiseks on see paat liiga haruldane.' Pärgmäe sõnul on selliseid jahte Eestis alla kuue ning kõik omanikud tunnevad üksteist. Varastatud jahi väärtuseks on omanik hinnanud 70 000 krooni.

'Võimalik, et keegi soovis varastada ainult paadi aluseks ja veoks kasutatud treilerit ning purjekas vedeleb praegu kusagil metsa all,' oletas ettevõtja. Samuti pidas ta võimalikuks kellegi kättemaksu.

Inimesele, kes aitab tal paati leida, on Aivar Pärgmäe lubanud rahalist kompensatsiooni. 'Kui keegi nägi nädala algul teel liikumas autot, mille järele oli kinnitatud kümne meetri pikkune treiler, võiks ta sellest mulle teatada. Treileri peal võis olla presendiga kaetud paat.'

Venemaal soomlastele ehitatud kahe purje ja nelja magamiskohaga jaht, mille Aivar Pärgmäe ostis 1995. aastal, on valge ja kannab nime Swan. Ettevõtja käis sellega purjetamas Võrtsjärvel. 'Sellega saaks ka merel sõitmas käia, kuid mina pole seda teinud,' lisas ta.

Pärgmäe teada pole Eestis varem purjejahte varastatud. 'Teised purjetajad tunneksid varastatud jahi merel kohe ära ja müüa pole seda samal põhjusel samuti võimalik,' oli ta kindel. 'Eesti jahisadamates ei pane keegi oma jahti isegi kai külge lukku.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing