Priiskamine viis Kuressaare haigla kahjumisse

05. märts 2001, 09:03

Viimastel aastatel jätkuvalt haigekassaga sõlmitud lepingu mahtu ületanud Kuressaare haigla tegevuskahjum on viimasel kahel aastal kokku ületanud kolme miljonit krooni, kirjutab Meie Maa.

Kuressare haigla 4,7 miljoni kroonine sihtkapital on viimaste aastate kahjumi tõttu kokku kuivanud 1,4 miljonile.

Firma Ader Reinhold audiitorite hinnangul on teist aastat järjest kahjumisse jäämise põhjuseks finantsanalüüsi puudumine.

Audiitorid viitavad, et haigla juhatus pole suutnud juba teist aastat oma tööd planeerida selliselt, et haigekassa lepingu mahtu ei ületataks. Selle tagajärjel ületas näiteks asutuse palgakulu läinud aastal planeeritu 1,3 miljoni krooni võrra.

Saare maa-arst Madis Allik nentis, et haiglate võimalused pakkuda raviteenust ja elanike nõudlus teenuse järele on suuremad kui haigekassal vahendeid.

Vaatamata kahjumile maksti eelmise aasta lõpus haigla juhtkonnale kopsakad preemiad. ?Preemiat said nii tippjuhid kui reatöötajad. Preemiasumma oli erinev,? ütles Kuressaare haigla nõukogu esimees Jaanis Prii. ?Hetkel, kui preemiat maksti, ei teadnud nad, missugune olukord on ja et haigekassa täiendavat tööd kinni ei maksa.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing