Väikesed pangad kasumis

05. märts 2001, 08:01

Väiksed pangad Tallinna Äripank ja Eesti Krediidipank töötasid möödunud aastal efektiivsemalt kui halbade laenude tõttu kahjumisse jäänud Eesti Ühispank, kirjutab Eesti Päevaleht.

Auditeerimata andmete põhjal sai Tallinna Äripank möödunud aastal 14miljonilise ning Krediidipank üle kuue miljoni kroonise puhaskasumi, samal ajal jäi Ühispank 99 miljoni krooniga kahjumisse.

?Krediidipanga kasum on auditeerimata andmetel üle kuue miljoni krooni. Varad kasvasid 40 protsenti,? ütles Krediidipanga asepresident Andrus Kluge.

Tallinna Äripanga juhatuse esimehe kohusetäitja Valeri Haritonov ütles, et aasta 2000 oli neile ja Hansapangale hea. Auditeerimata andmetel sai Tallinna Äripank kasumit 14 miljonit krooni.

?Kuigi võrdlemisel peaks suhtarve kasutama, tundub, et Krediidipank ja Äripank on tõesti olnud Ühispangast efektiivsemad,? arvas inveteerimispanga Suprema pangandusanalüütik Paavo Põld. Tema väitel vähendavad väiksed pangad suurtega vahet, kui jätkub sama trend.

?Omakapitali tootlikkuse suhtes töötavad väiksemad tõesti paremini kui Ühispank, mõlemad on tublid ni?ipangad,? ütles Sampo Panga juhatuse esimees Härmo Värk. Sampo teatas möödunud nädalal, et amortiseerib firmaväärtuse ehk goodwilli täielikult summas 108,6 miljonit krooni, mistõttu tekkis aastakahjum 77 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing