Ervin Soon • 5 märts 2001

Kutsehariduse arengukava rõhub koostööle ettevõtjatega

Täna tutvustas haridusministeerium vastvalminud dokumenti ?Tegevuskava kutseharidussüsteemi arendamiseks Eestis aastatel 2001-2004?, mille põhiideedeks on kutseõppeasutuste koostöö süvendamine ettevõtjatega, õppetaseme tõstmine ja koolisüsteemi ökonoomsemaks muutmine.

Koostöö üks vorme on ettevõtjate kaasa rääkimine uute õppurite vastuvõtul kutsekoolidesse. Teisalt saavad ettevõtted õpetamist täiendavalt finantseerida ja pakkuda praktikavõimalusi.

Samas tunnistas Tööandjate ja Tööstuse Keskliidu tegevdirektor Henn Pärn, et seni on arengukavas täpsemalt määratlemata riigi- ja tööandjate poolne vastutus kutsehariduse tellimuse eest. ?Kuna konkreetne ettevõte ei pruugi mingil põhjusel, näiteks pankroti korral mõne aasta pärast enam tellimuse alusel soovitud tööjõudu juurde võtta, siis peaks vastutus tööjõu rakendamise eest lasuma erialaliidul,? arvas Pärn.

Haridusminister Tõnis Lukase sõnul on kutsehariduse arengukavas tööandjate poolne vastutus seni määratletud üldsõnaliselt, rahalist vastutuse jagamist määratletud ei ole.

Hetkel kuum