Telekomiseadus ahistab Eesti Telefoni

Telekomiseaduse äsjane muudatus lubab Ühispanga analüüsidivisjoni direktori Sven Kunsingu kinnitusel müüa teistel operaatoritel riigisiseseid kõnesid Eesti Telefoni (ET) võrku kasutades alati ETst odavamalt, kirjutab Postimees.

Kunsingu hinnangul on riigikogu vastuvõetud seadusemuudatus jabur, sest kui ET paneks võrgu omanikuna oma riigisiseseks minutitariifiks näiteks 20 senti, peab ta müüma oma võrguminuteid teistele operaatoritele 15protsendilise sidumishinnaga sellest summast.

Telekommunikatsiooni seaduse muudatus kehtestab Eesti Telefonile kohustuse sõlmida konkureerivate operaatoritega võrkude sidumine seaduses toodud hindadega, mis olid antud protsendina riigisiseste kaugekõnede tariifist.

Kunsingu sõnul pole teistel operaatoritel erinevalt Eesti Telefonist vaja kulutada raha võrkude alalhoiuks ning nii võivad konkurendid teenitud vahesumma lihtsalt taskusse pista. Sellega kaasneb kuni aasta lõpuni võimalus müüa riigisiseseid kõnesid igal ajal ETst odavamalt.

Telekomiseaduse muudatusele pilgu visanud Kunsingu kinnitusel on ET võrgu omaniku ja valitseva turuosaga ettevõttena kohustatud teistele operaatoritele pakkuma ligipääsu oma võrgule.

Sellise loogika kohaselt ei ole Kunsingu sõnul üldse mitte mingit mõtet võrku omada. ?Targem on olla operaator ja nõuda võrgu omanikult 15 kuni 35 protsendiga võrgu sidumist.? Kunsingu kinnitusel on riik andnud teistele operaatoritele sisuliselt õiguse parasiteerida Eesti Telefoni kuluka võrgu arvel.

Hetkel kuum