Autojuhid linnavalitsuse ja ESSi hammasrataste vahel

06. märts 2001, 08:33

Jaanuaris Tallinna parkimiskorralduse ESSile üle andnud linnavalitsus topib halastamatult klaasipuhastite vahele trahvikviitungeid, ehkki teab, et parkimispiletite müüki pole turvafirma suutnud korraldada, kirjutab SL Õhtuleht.

ESSi avalike suhete direktor Indrek Lindsalu selgitab, et 10. jaanuaril Tallinna liikluskorralduskeskuselt ESSi kätte tulnud parkimise korraldamine on takerdunud kioskitelt piletimüügi lepingute ülevõtmise taha. ?Praegu on 170 müügipunktist uus leping sõlmitud üheksakümnega. Ülejäänud kaheksakümnega käivad veel kõnelused,? selgitab Lindsalu. ?Kokkulepe linnavalitsusega oli, et nad jätkavad varustamist, kuni lepingud on sõlmitud. Sellest kokkuleppest pole kinni peetud.?

Tallinna linnavalitsuse säästva arengu ja planeerimise ameti juhtivspetsialist Aado Kuuse ja liikluskorralduskeskuse juhataja Vello Koonik ütlevad, et ESSil oli kioskitega lepingute ettevalmistamiseks aega alates mullu septembrist, kui ESS parkimise korraldamise võistluse võitis. Lõplik leping sai allkirjad detsembris.

?Teatasime parkimispiletite edasimüüjatele kuu aega ette, et meie lepingud lõpevad 28. jaanuaril. Ei saa ju pileteid pärast seda välja anda ja loota, et keegi ka ilma lepinguta nende eest raha annab,? lükkab Vello Koonik vastutuse ESSi hoovile tagasi.

Lepingute sõlmimise tõrked on Indrek Lindsalu sõnul põhjustatud paljuski sellest, et senised lepingud olid ebamäärased ja andsid väikeste müügipunktide omanikele võimaluse parkimispiletite müügist saadud raha linnale üle kanda oma äranägemist mööda.

Lindsalu kinnitab ta, et ESS on valmis üle võtma ka seni Tallinna liikluskorralduskeskusele jäänud trahvide määramise ja nende väljanõudmise. Nimetatud asjaolu põhjustavatki liikluskorralduskeskuse töötajais ärevust ning muret oma ametikohtade säilimise pärast. Et liikluskorralduskeskuse kontrolöridele on praeguse parkimispiletite defitsiidi ajal antud juhis rõhuda just piletita parkijate trahvimisele ning jätta tähelepanuta valesti parkijad, viitab linnaametnike soovile võimendada ESSi suutmatust pileteid levitada.

?Meie teeme oma tööd. Me ei tohi trahvimist järele jätta,? lausub linnavalitsuse parkimise juhtivspetsialist Aado Kuuse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing