IBM Eesti: kodumaiste arvutite turuosa väheneb

06. märts 2001, 13:24

Lähiaastail kaotavad Eestis toodetud arvutid suure osa oma turust välismaistele arvutitele, ütles arvutitootja IBM Eesti juht Valdo Randpere.

Kui mujal riikides on arvutite müügist keskmiselt 20 protsenti kodumaiste arvutite käes, siis Eestis on see näitaja 50%. Küsimus on hinnavahes, aga see väheneb ja muutub varsti olematuks, rääkis Randpere.

Piisab vaid Balti riikide suurimal arvutitootjal Microlinkil oma tootmine lõpetada, kui tasakaal on saavutatud, lisas Randpere. Tema hinnangul on Microlinki käes praegu üle veerandi Eesti arvutimüügist.

IBMi arvutite kvaliteet on suure tõenäosusega parem, selgitas Randpere. Me ise toodame komponente ja tarnime arvuteid sama sisuga. Kohalikud tootjad ostavad aga komponente erinevatest kohtadest vastavalt soodsamale hinnale, ütles ta.

Kohalikele arvutitehaste klientideks jäävad need ostjad, kes ei tähtsusta kaubamärki, samuti arvutihuvilised, kes soovivad ise arvuteid kokku panna, rääkis Randpere.

Lauaarvutite müügis oli IBMi turuosa Eestis eelmisel aastal seitse protsenti. Tänavuseks aastaks ennustas Randpere IBMi turuosa vähemalt viieprotsendilist kasvu. IBMist rohkem müüvad Eestis lauaarvuteid Microlink, Ordi ja Compaq.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing