Ühendatud Kapital paneb ärikeskusse 820 miljonit krooni

Inno Tähismaa 06. märts 2001, 11:36

Ühispanga ja jõukate Eesti eraisikute ühisfirma AS Ühendatud Kapital rajab Tallinna reisisadama kõrvale Admiraliteedi basseini ümbruses olevatele kinnistutele järgneva kahe aasta jooksul 820 miljonit krooni maksva kultuuri- ja kaubanduskeskuse.

Tallinna linnavolikogu 22. veebruaril 2001 parimaks pakkumiseks tunnistatud ASi Ühendatud Kapital hoonestamispakkumise sisuks on rajada Admiraliteedi basseini ümbruses olevale alale Tallinna suurim kultuuri- ja kaubanduskeskus.

?Admiraliteedi basseini ümbrus on Tallinna merevärav, kust kaudu tuleb igal aastal Eestisse miljoneid külalisi,? ütles ASi Ühendatud Kapital juhataja Hillar Teder, kes on ühtlasi ettevõtte üle 10% osanik. Ettevõtte osanikud on peale tema Ühispank ja Eesti eraisikutele kuuluv AS Eksportkapital.

Ühendatud Kapitali pakutud ostuhind Admiraliteedi basseini ümbruses olevale neljale kinnistule oli 100,1 miljonit krooni. Konkureeriva pakkumise suurus oli audiitorfirma PriceWaterhouseCoopersi sõltumatul hinnangul (diskontomääraga 7,8%) 92,68 miljonit krooni ehk rohkem kui 7 miljonit krooni madalam.

Ühendatud Kapitali äriplaani kohaselt valmib ehituse esimene etapp 65 000 m² äripinnaga 2002. aastal, ülejäänud 20 000 m² äripinda 2003. aastal. Kultuuri- ja kaubanduskeskusesse tulevad kauplused ja kaubamajad, tervisekeskus, kino, veekeskus, parkla, jne.

Admiraliteedi basseini ümbruse hoonestamise projektis on Ühendatud Kapitali partneriks maailma suuruselt viienda ehitusfirma Skanska tütarfirma Skanska EMV, mis on oluline lisagarantii ehitustööde kvaliteedile ja tähtaegsele valmimisele.

Ühendatud Kapitali varasemad suurprojektid on Rocca Al Mare Kaubanduskeskus koos ASiga NG Investeeringud ja Sikupilli Kaubanduskeskus koos ASidega ELL Kinnisvara ja NG Investeeringud. Ühtekokku haldab Ühendatud Kapital käesoleval hetkel 75000 m² kinnisvara.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing