Walt Disney ostis Puhhi 6 mld krooni eest

Inno Tähismaa 06. märts 2001, 15:04

Multifilmitootja Walt Disney ostis 350 miljoni dollari (6 mld krooni) eest õiguse toota filme Winnie Puhhist ja teistest Alan Alexander Milne tegelastest järgmiseks 25. aastaks, kirjutab Postimees Online viitega uudisteportaalile www.lenta.ru.

Walt Disney soovib luua tuttavate Milne tegelastega ka uusi raamatuid ja multifilme. Esimene film ?Tiigri kino? on nüüdseks jõudnud juba videosse ning toonud firmale 45,5 miljonit dollari (773 mln kr) suuruse kasumi. Samal ajal näitab Disney telekanal uut multifilmiseriaali ?Puhhi raamat?.

?Winnie Puhhi? autoriõigused on praegu Inglismaa Kuninglikul kirjandusfondil (Royal Literary Fund), kes alates 1780. aastast tegeleb puudustkannatavate kirjanike toetamisega. Milne autoriõigused andis fondile viie aasta eest üle Milne poeg, kes on jäädvustatud igaveseks oma isa raamatus kui Cristopher Robini prototüüp.

Praegu abistab fond 200 puudust kannatavat kirjanikku ja tehing Disneyga parandab fondi majanduslikku seisu märkimisväärselt. Läbirääkimised venisid kaks aastat, kokkuleppe allkirjastamiseni jõutakse selle nädala lõpuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing