Õhuniisutaja päästab talvel kuiva õhu käes vaevlejad

Heli Lehtsaar 07. märts 2001, 00:00

Parimaks suhteliseks niiskustasemeks elu- ja tööruumides loetakse 40?60%. Kütteperioodil langeb see keskmiselt 30%ni, väga kuiva õhuga ruumides on õhuniiskus koguni alla 20%. Liiga kuiv õhk põhjustab tolmu lendumist, naha kuivamist ja hingamisteede haiguseid.

Paar kuud müügil olnud Itaalia päritolu õhuniisutaja Ultrasonic 3500 on mõeldud 10?30m2 elu- või kontoriruumide niisutamiseks, tootes täisvõimsusel 0,4 liitrit auru tunnis.

Ultrasonic 3500 erineb teistest õhuniisutajatest oma tööpõhimõtte poolest. Lihtsam õhuniisuti töötab nagu elektriline veekeedukann ? kui vesi läheb keema, hakkab aparaadist auru tulema ning see niisutabki õhku. Ultrasonic 3500 puhul aurustatakse vesi ultrahelivibratsiooni abil alusmembraanil. Seejärel puhub ventilaator aurutolmu ümbritsevasse ruumi.

Et õhuniisuti tööle hakkaks, tuleb paak vett täis lasta, seade vooluvõrku lülitada ja reguleerida niiskusandur soovitud protsendile.

Seade töötab automaatre?iimil ? kui vajalik niiskustase on saavutatud, õhuniisuti töö peatub ja alustab uuesti tööd, kui niiskus langeb alla etteantud piiri.

Veepaaki tuleb täita vastavalt vajadusele, aktiivsel kasutamisel näiteks kord päevas. Ühe kuni kahe kuu tagant tuleb seadmes vahetada veefiltrit.

Urmas Hiie ASist ETS Nord nentis, et inimesed ei ole õhuniisutajate olemasolust eriti teadlikud. Aasta algusest on ASil ETS Nord õnnestunud maha müüa paarkümmend õhuniisutajat. Lõviosa neist on soetatud kodudesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing