Jüri Ott loodab, et linnavalitsus kahetseb oma eksimust

07. märts 2001, 17:51

Tallinna Botaanikaaia kolmapäeval ametisse ennistatud direktor Jüri Ott loodab, et linnavalitsus saab aru eksimusest tema vallandamisel.

Oti sõnul loodab ta, et linnavalitsus hindab teda kui tugevat juhti, mitte kui poliitilist figuuri, ning eelistab tema jätkamist botaanikaaia direktorina. Tema hinnangul tingis poliitika ka tema vallandamiskandaali.

?Mind ei ole ametlikult süüdistatud ega algatatud minu vastu kriminaalasja. Samuti ei ole mul midagi praeguse linnavalitsuse vastu. Kui kellelgi on isu mind süüdistada, siis vaadaku kõigepealt enda sisse. Mina ei tunne mingit süüd. Usun, et tõde selle minuvastase nõiajahi või kammajaa osas tuleb kindlasti kunagi päevavalgele,? ütles Ott.

Oti usalduse kaotuse põhjuseks tema vallandamisel tõi linnavalitsus seni tuha all hõõgunud 1997. aasta vanalinna korterite kahtlast erastamist, Ott oli siis Tallinna kesklinna osa vanem. Oti sõnul käitus ta linnaosavanemana õigesti, sest kesklinna korterid erastati seaduslikult Eesti inimestele, samal ajal kui oli variant, et need korterid lähevad välismaalaste omandusse.

Oti sõnul lubas linnapea Jüri Mõis juba Oti töölt lahkumisel, et botaanikaia juhi koha otsustab kohus. Kolmapäeval teatas Mõis, et linna koalitsioon ei soovi enam Otiga koostööd teha. Seetõttu ilmselt Oti vallandamise protsessi jätkatakse.

Ott on oma alusetus vabastamises veendunud, kuid ka tal on muu edaspidise tegevuse alternatiive: ?Mul on päris suur talu, et mis mind ära toidaks.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing