Läti vargad virutasid Noole Audi elektroonilise nipiga

07. märts 2001, 08:03

Eestis tegutsevad Läti autovargad, kes ärandavad moodsaid Audisid spetsiaalseid elektroonikaseadmeid kasutades, kirjutab Eesti Päevaleht.

Sellisele järeldusele jõudis Tallinna kriminaalpolitsei pärast seda, kui olümpiavõitja Erki Noolelt varastati kaks nädalat tagasi Kadriorus sõiduauto Audi A6 Avant. Audi tootjafirma poolt ärandamiskindlaks nimetatud luksusautosse murdsid vargad sisse üle poole aasta tagasi, rikkusid selle lukud ja avasid kapoti.

Esialgu jäi politseinike jaoks sissemurdmine arusaamatuks, kuid hiljuti teatasid Lätis autovarguste uurimisega tegelevad politseinikud oma Tallinna kolleegidele, et Lätis tegutsevad sama käekirjaga Audide vargad.

Lätlaste selgituste kohaselt rikuvad vargad Audisse murdes sõiduauto lukud ja vahetavad kapoti all ära elektroonilise võtmete identifitseerimise bloki, millele sobivad uued võtmed on varastel juba olemas.

Kui Audi omanik saab hiljem kohalikust autoesindusest uued võtmed, pruugib vargal valveta masinase vaid sisse istuda ja oma võtme abil sellega minema sõitma.

?See on nii jabur jutt, et enne ma seda ei usu, kui politsei selle skeemi suudab ära tõestada,? ütles Audide maaletooja Reval Auto juht Aivar Toompere.

Toompere ja politsei keeldusid spekuleerimast teemal, kust sattus autovaraste valdusse võtmete identifitseerimise bloki valmistamiseks vajalik tehnika. ?Audi ärandamiseks on vaja sellist tehnilist taipu, mida vargakaliibriga meestel kindlasti ei ole,? ütles Toompere, kellelt varastati endalt hiljuti tema kasutuses olnud uut tüüpi Audi.

Politsei andmeil pole varastel Eestis ainulaadset Audi A6 Avanti seni riigist veel välja viia õnnestunud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing