7 märts 2001

Isamaaliit Reformierakonna maksualandamise kava suhtes skeptiline

Reformierakonna koalitsioonipartneri Isamaaliidu liige ja riigikogu rahanduskomisjoni esimees Kalle Jürgenson väitis mõni minut tagasi, et üksikisiku tulumaksu alandamine ilma kompensatsioonivahendite leidmiseta pole võimalik.

'Olen väga skeptiline, et riigieelarve kannatab välja sellise maksualanemisega tekkiva 1,7 miljardi kroonise augu,' nentis Jürgenson.

Jürgensoni sõnul lööb see eelkõige kohalikke omavalitsusi, kellele üksikisiku tulumaks on põhiline sissetulekuallikas. 'Kohalike maksudega seda ei kompenseeri, ainus, mis veidigi sisse toob, on müügimaks,' selgitas Jürgenson.

Jürgenson märkis, et lisaks näeb rahandusministeerium ette ka omavalitsuste toetusfondi vähenemise aastas 3 protsenti. 'Tekib küsimus, kuidas kavatseb rahandusministeerium seda kõike omavalitsuste jaoks leevendada,' nentis ta.

Reformierakonna juhatus kinnitas täna taaskord oma toetust üksikisiku tulumaksu vähendamisele 20 protsendile, jättes seni lahtiseks veel aja, millal maksualanemine toimuda võiks. Reformierakonna noortekogu tegi eile juhatusele ettepaneku alandada tulumaksu 2003. aastaks 20 protsendile ja 2007. aastaks 10 protsendile.

Hetkel kuum