Kaks Diveci materjalide juhtumit said kohtuotsuse

ÄP Online 08. märts 2001, 00:00

?Haldusasi küll, aga sisuliselt on tegemist maksupettusega,? selgitas maksuamet peadirektor Aivar Sõerd.

Märtsis jättis Tartu ringkonnakohus rahuldamata ASi Puhastusimport apellatsioonkaebuse, mis tähendab, et Puhastusimport peab tasuma maksuametile täiendavalt käibemaksu koos intressidega 94 238 kr ja tulumaksu koos intressidega 132 082 kr.

Maksuhaldur määras Puhastusimpordile täiendavad maksutasumised OÜga Alfainvest tehtud fiktiivsete tehingute alusel. Alfainvest on üks osapool ka keskkriminaalpolitsei poolt algatatud kriminaalasjas OÜ Novecento tegevuse uurimiseks. Selle firma kaudu on fiktiivseid tehinguid teinud Ekspress Grupiga seotud firmad.

Tartu halduskohus jättis veebruari lõpus rahuldamata ASi KEK Trading kaebuse Viljandi maksuameti suhtes. Viimane nõuab KEK Tradingult täiendavat tulumaksu 1997.?1999. aastate eest 1,7 miljonit krooni. Nõudmise aluseks on tehingud KEK Tradingu ja Inter Incurance Ltd. vahel. Kuna tegemist on esimese astme kohtuotsusega, siis vaidlus jätkub.

Mitu Diveci materjalide põhjal algatatud juurdlust on pooleli ka Tallinna politseiprefektuuris.

?See on läbimurre, pretsedent on ülioluline. Nüüd peaks hakkama teised asjad järjest lahenema,? lausus maksuameti juht Aivar Sõerd. Revisjone on Divecist leitud materjalide põhjal lõpetatud 91, algatatud on 233 revisjoni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing