Keskmises hinnaklassis domineerib Pentium III

ÄP 08. märts 2001, 00:00

 • Protsessor. Celeroniga arvuti pole enam keskmine, vaid odav hinnaklass. Praegu ka möödunud põlvkonna tehnoloogia, mis siis, et Pentium IIIst pisut odavam. Vali Pentium III ja saad arvutit veel julgelt üsna mitu aastat kasutada, enne kui see lootusetult vananeb. Kiirused alates 500 megahertsist on täiesti piisavad nii kontoritööks kui ka lihtsamaks multimeediaks.

 • Mälu. Nagu aastaid on korratud, on mälu endiselt kriitiline ressurss, mille arvelt kokku hoides võib muidu hea arvuti lonkama panna ka kiire protsessori ja suure kõvakettaga. 64 MB on praegu miinimum, 128 MB soovitatav ja tulevikuperspektiivi arvestades võiks olla ka 256 MB. Mälu on suhteliselt kallis, kuid uuendamine tavaliselt lihtne. Sellega saab hakkama ka ise, kui tead, milline mälu välja näeb ja kuhu seda lisada.

 • Kõvaketas. Muusika, graafika ja filmid on kõige suuremad kõvaketta tükke haaravad asjad. Dokumentide säilitamiseks pole suurt ruumi vaja, kuid tähtsate asjade jaoks on vaja kindlat säilituskohta. Kui teed oma säilitatavatest asjadest tihti varukoopiaid, võib lubada väikest kokkuhoidu kõvaketta arvelt, kui aga see niikuinii kipub arvuti juures viimaseks asjaks jääma, vali kindel andmekandja, mis on reeglina ka kallim. Koduarvutisse vali kõvaketas suurema mahuga, et kodune pildi- ja tulevikus ehk tekkiv videoarhiiv ikka ära mahuks. 10 GB on praegu levinud alampiir, kuid 60GB maht on kontoritööks tõenäoliselt ülemakstud maht.

 • Lisakaardid. Võrguarvutile käib kaasa võrgukaart, koduarvutile ka modem ja multimeediakaardid, näiteks raadio- ja TV-kaart. Video- ja helikaardid on uutesse arvutitesse enamasti sisse ehitatud, kui aga on kaartide suhtes erinõudmisi, siis saab need ka eraldi lisada. Lisamiseks vaata, palju arvutis on ruumi ehk sahtleid, kuhu lisakaarte panna.

 • Monitor. 15 tolli diagonaali pikkusena on ajalugu. Nii väikesest lukuaugust pole uut arvutit ostes enam mõtet pilti vaatama hakata. Alusta valikut 17tollistest monitoridest. Vaata ka monitori suurust, hea on lameekraaniga (flat) monitor.

 • Tarkvara. Windows 98 on küll kõige odavam, kuid ka kõige ebastabiilsem operatsioonisüsteem. Windows NT sobib konservatiivsele arvutikasutajale tööl, kuid puuduseks on näiteks USB pistiku toe puudumine. Windows 2000 on kõige stabiilsem ja seetõttu parim tööarvuti, kuid nõuab rohkem arvutiressursse, Windows Me osta koduarvutisse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 11:14
  Otsi:

  Ava täpsem otsing