Laubre järsk meelemuutus

ÄP Online 08. märts 2001, 00:00

Eelmisel aastal said suurte meelelahutusürituste korraldajad esimest korda õiguse pileteid müüa nullprotsendilise käibemaksuga, samas ei kajastunud see maksusoodustus pileti hinnas.

Eesti ühe suurema kontserdikorraldaja Baltic Music Promotionsi juht Lauri Laubre ütles eelmise aasta juunis, et nullprotsendiline käibemaks ei mõjuta pileti hinda, vaid pigem meelelahutusürituste arvu. ?Korraldajad vaatavad, kui palju raha on turule jäänud ja kui palju saaks veel üritusi teha,? lisas ta.

Laubre sõnul ei tähenda odav pilet veel rahvarohket kontserti. ?Igal artistil on oma sihtgrupp, odav pilet pigem devalveerib artisti,? märkis ta.

Kolmveerand aastat hiljem on muusikaärimees Laubre hinnangud maksude mõjule ürituste korraldamisel muutunud.

Eestlased hakkavad muusikastaaride vaatamiseks sõitma Riiga ja riigil jäävad saamata kümned miljonid maksukroonid, hoiatavad muusikaärimehed. Laubre ütles Postimehele, et külastajad ei suuda viiendiku võrra kallimat piletit osta ning korraldajatel pole võimalusi maksta käibemaks kinni omast taskust.

Lähemate nädalate jooksul alustab Lauri Laubre oma sõnul läbirääkimiste külmutamist 2002. aasta hooajaks planeeritud artistidega ega jätka neid enne, kui käibemaksuseaduse eelnõu lõplik tekst on selgunud.

Seaduseelnõu kohaselt tuleks tulevast aastast kontserdikorraldajatel hakata piletitelt maksma 18protsendilist käibemaksu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing