Ott eilsest taas botaanikaaias

Ervin Soon 08. märts 2001, 00:00

?Nii nagu mina oma töölepingu lõppedes tegin sahtlid tühjaks, nii sain ka nüüd tühja kabineti,? räägib Ott, kes ei näe põhjust direktoritooli pärast omavahel kaklema minna.

Pärast usalduse kaotust linnavalitsuse poolt möödunud aasta lõpus vallandatud Oti toolil istus umbes poolteist kuud konkursi alusel 17 kandidaadi hulgast valitud endine teleprodutsent Veiko Lõhmus.

Kui Ott pärast teisipäevast Tallinna linnakohtu otsust eile hommikul tööle naaseb, pole Lõhmust kusagil. Ega tule ka hiljem.

Botaanikaaia kohvikupidaja tervitab Otti kui oodatud ülemust. ?Rõõme teid jälle näha!? ütleb ta.

?Botaanikaaia uksed olid Oti jaoks avatud kuu aega, kuid teda ei tulnud. Sooviksin ka ise temaga meelsasti kohtuda, et botaanikaia tulevikku arutada,? räägib Lõhmus telefoni teel.

Ott on Lõhmuse juhiomadustes kahtleval seisukohal. ?Kui enne minu asumist botaanikaaeda juhi kohale oli 1998. aasta eelarvet vähendatud 2 võrra, siis järgmisel aastal kasvas eelarve veerandi ja 2000. aastal ligi 20. Tänavuse eelarve koostamise ajal olin ma sisuliselt juba eemal ja eelarve kasv on taas peatunud,? kiidab Ott ennast. Botaanikaaed saab oma sissetulekud põhiliselt linnaeelarvest ning omatuludest. Ott kavatseb alanud aastal suurendada omatulusid 20 ning investeerida tiikide ja väliaedade korrastamisse. Oti sõnul on asutusel korralik arengukava.

?Olen näinud Oti arengukava ? see mahub 1,5 leheküljele,? on Lõhmus irooniline.

Lõhmus tõrjub sissetuleku vähenemise süüdistusi sellega, et ta tuli botaanikaaeda juhtima siis, kui Oti koostatud eelarve oli kärpeid tegemata kinnitatud.

Lõhmus peab kõige olulisemaks aiaaluse maaomandi määratlemist, mis on linnavolikogu pädevuses. Osale maale pretendeerivat presidendi järeltulija Matti Päts. Ott usub, et kellele ka maad ei anta, jäetakse aed selle peale alles.

Lõhmus ütleb, et ta on hingega endiselt botaanikaaia ja sellega tehtud plaanide juures. Ta jääb enne uue ametikoha otsimist ootama, kas linnavalitsus otsustab Oti ennistamise kohtus edasi kaevata või muul moel Otist vabaneda.

Ott on oma alusetus vabastamises veendunud, kuid ka tal on alternatiive: ?Mul on päris suur talu, et see mind toidaks. Arvan siiski, et linnavalitsus hindas ekslikult mind kui poliitilist figuuri, kuid loodan, et ta peab olulisemaks asutuse tugevat juhti.?

Oti sõnul lubas linnapea Jüri Mõis juba Oti töölt lahkumisel, et botaanikaaia juhi koha otsustab kohus.

Jüri Mõisa kolmapäeval öeldu kohaselt ei soovi linna koalitsioon Otiga koostööd teha.

Tõenäoliselt Oti vallandamise protsess jätkub ja botaanikaiale võib jäädagi pikemaks ajaks kaks juhti.

Oti usalduse kaotuse põhjuseks tõi linnavalitsus seni tuha all hõõgunud 1997. aasta vanalinna korterite kahtlast erastamist, Ott oli siis Kesklinna vanem. ?Mind ei ole ametlikult süüdistatud ega algatatud minu vastu kriminaalasja. Kui kellelgi on isu mind süüdistada, siis vaadaku kõigepealt enda sisse. Ma ei tunne mingit süüd. Usun, et tõde minuvastase nõiajahi osas tuleb kindlasti kunagi päevavalgele,? sõnab Ott.

Töölt sunnitult puudutud aja eest, mil pikalt haige olnud Ott kosus talus metsatööd tehes, peab linnavalitsus maksma tagantjärele 18 000kroonist kuupalka. Botaanikaaia direktori palgal jätkab seni ka Lõhmus. Jüri Ott hakkab enda sõnul koostama juba järgmist botaanikaia eelarvet, kuigi linnavalitsus ei kavatse kohtu poolt direktoriks ennistatud Otti kohale jätta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:14
    Otsi:

    Ava täpsem otsing