FedEx laskis hävida hindamatuil elusrakkudel

08. märts 2001, 08:23

Maineka kullerifirma Federal Express esindus toimetas saadetise elusrakkudega Tartu Ülikooli teadlasteni mitmepäevase hilinemisega, mistõttu rakud hukkusid ja kogu tehing muutus mõttetuks, kirjutab Postimees.

Rootsi Kuninglikust Instituudist Tartusse saadetud pakk jõudis Tallinna veebruari lõpul. Transpordifirma esindaja, firma OÜ Linter ja Ko teavitas rakkude saabumisest Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituuti (TÜMRI), küsides, mida pakiga edasi teha.

?Et reedel mind kätte ei saadud, jäeti pakk nädalavahetuseks enda kätte,? rääkis TÜMRI juhataja professor Toivo Maimets. Kolm päeva hiljem anti teadlasele üle saadetis selleks ajaks juba surnud rakkudega.

?Elusrakud on hindamatud, surnud peast polnud pakil aga mingisugust väärtust ning kogu tehing oli mõttetu,? nentis Maimets. Rootsi Kuningliku Instituudi saadetud pakk maksis kokku üle 1600 Eesti krooni.

Maimetsa sõnul kasutavad suurfirma teenuseid kõik Põhja-Euroopa ülikoolid ning mitte kusagil pole seesuguseid probleeme tekkinud.

Väikefirma Linter ja Ko juhataja Leonora Linter ütles, et kuna saaja aadress oli loetamatu ning inimest polnud telefoni juures, ei teatud, mida pakiga edasi teha.

Viivituse põhjuseks tõi Linter asjaolu, et Federal Expressil on Eestis esindus vaid Tallinnas. ?Ja teate, nii palju kliente on, et me kõigi nõudmisi küll ei jõua rahuldada,? lausus ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing