Jüri Ott ootab töölt lahkumiseks inimlikku kokkulepet linnaga

08. märts 2001, 08:24

Kohtus Tallinna linnavõimu seljatanud ja botaanikaaia direktori kohale ennistatud Jüri Ott on valmis ise ametist lahkuma, kui linn pakub välja inimliku ja seadusliku kokkuleppe, kirjutab Postimees.

?Kui tööandja ei taha sellist töötajat, siis ei ole ju mõtet tööd teha,? nentis Ott.

Linnapea Jüri Mõis ütles, et kui kohtuvõim on tunnustanud Otti botaanikaia seadusliku direktorina, Tallinna koalitsioonivalitsus aga langetanud poliitilise otsuse keelduda temaga koostööst, tuleb olukorrale leida mõistlik lahendus. ?Mõistlik lahendus rahuldab mõlemaid osapooli,? lisas ta.

Mõis ei pidanud tõenäoliseks, et linnavõim suudaks Otiga kokkuleppe saavutada talle omal soovil lahkumise eest kompensatsiooni makstes. ?Pealegi on ta seda juba saanud,? mainis linnapea.

?Igasugused variandid on võimalikud,? kommenteeris Ott võimalust, et ta loovutab ametikoha rahalise hüvitise eest. ?Aga sellega tegeleb minu advokaat ning praegu asjakohaseid läbirääkimisi ei toimu.?

Mõisa hinnangul võiks Otiga kokkuleppele jõuda, kui ta saaks botaanikaaia juhi kohalt vabatahtliku lahkumise eest samaväärse ameti mõnes Tallinnaga mitteseotud organisatsioonis. ?Aga see on minu puhtteoreetiline arutlus,? mainis Mõis. ?Läbirääkimisi saab Otiga pidada tema tööandja ehk Tallinna keskkonnaamet.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing