Konkurendid võivad sadamaala omavahel jagada

08. märts 2001, 08:04

Admiraliteedi basseini nelja kinnistut ihaldavate konkurentide Ober Hausi ja Ühendatud Kapitali juhid kohtusid eile pärastlõunal Ühendatud Kapitali initsiatiivil ning arutasid võimalikku koostööd sadamaalal, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Tegutsesime eile koostöö suunas, et saada selgust, kas tänasel linnavolikogu otsusel valida üks meist võitjaks üldse on mingit tähtsust,? rääkis Ühendatud Kapitali juhataja Hillar Teder. ?Meil on sarnased huvid ehitada ja välja rentida.?

Tederi hinnangul saavutati põhimõtteline nõusolek teha koostööd sadamaala arendamisel. ?Võib-olla isegi suhtes pool ja pool, paraku tunneme mõlemad suurimat huvi just Mere puiestee 12 ja 14 kinnistute arendamise vastu. See võib tuua takerdumise,? ütles Teder.

Ka Ober Hausi omanik Paul Obershcneider ei välistanud koostööd. ?Ei usu muidugi, et see väga suurejärguline saab olema.?

Tallinna volikogu esimees Rein Voog ei julgenud ennustada tänast volikogu tulemust. ?Jutte liigub võrdselt nii ühe kui teise võidust ja diskussioon saab olema keevaline,? ütles Voog.

Abilinnapea Ivar Virkuse kinnitusel on Ober-Hausil suur tõenäosus tänaseks võiduks. ?See on objektiivne veendumus, mis põhineb volikogu liikmete jutul.? Tema kinnitusel on Ühendatud Kapitali pakkumise paremaks pidamine demagoogia.

Kui linnavolikogu liikme Leonid Tsingisseri eelnõu esitatud kujul läbi läheb, on võitja Ühendatud Kapital. Kui arvestatakse rahanduskomisjoni parandusettepanekuid muuta nimed, saab võitjaks Ober Haus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing