Lapsevanemad protestivad tundmatu vaktsiini vastu

08. märts 2001, 08:38

Lääne-Virumaal asuva Kunda keskkooli õpilaste päeviku vahelt leitud kutse koosolekule, kus lubati tutvustada uut puugivaktsiini, ajas lapsevanemad ärevusse, sest vaktsiini oli kavas hakata laste peal katsetama, kirjutab Virumaa Teataja.

Kooli arst doktor Ülle Trumm teatas kutses, et räägib võimalusest lapsi tasuta puukentsefaliidi vastu vaktsineerida.

Enne koosolekut televisioonist kuuldud uudise põhjal järeldasid lapsevanemad, et ravimiamet on vaktsiini uurimise ära keelanud. Doktor Trumm väitis, et temagi loobus seepärast Kunda lapsi uuringusse kaasamast.

Koosolekul viibinud lapsevanemad rääkisid siiski, et arst päris nii ei väljendunud.

Lastevanemate jutust selgus, et uuringu läbiviijad pakkusid igale uuringus osalevale lapsele tasuta vaktsiini (puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine on seni olnud tasuline - toim) ja lapsevanemale lisaks 600 krooni, mis on mõeldud vaktsineerimisel käimise kulude katteks.

AS Medicover Eesti Tervisekeskus on samasuguseid sedeleid jaganud ka Tallinna lasteaedadesse. Firma möönab, et vaktsiin on lastele uus ja selle järelmõjud pole veel täpselt teada.

Uue puugivaktsiini uuringut korraldava ASi Medicover esindaja Ilona Garder kinnitas, et millegi seadusevastasega nad ei tegele, on tekkinud lihtsalt arusaamatusi.

Kliiniliste uuringute läbiviimiseks on Eestis vaja ravimiameti ja meditsiinieetika komisjoni luba. Selle puukentsefaliidi vaktsiini kohta on komisjoni luba olemas, ravimiameti loa suhtes lähevad aga selgitused lahku.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing