President arendas Macaos Eesti-Hiina kaubavahetust

President Lennart Meri oli eile ja täna, 7-8. märtsil kahepäevasel visiidil Macao erihalduspiirkonnas, olles esimene riigipea, kes Macaod pärast selle ühinemist Hiinaga külastab, teatas presidendi kantselei pressiteenistus.

President Meri pidas koostöö edendamiseks oluliseks lühendada Eesti ja Hiina lõunaosa vahel toimuvaks kaubavahetuseks kuluvat aega. Ta soovitas siinsetel ettevõtjatel kasutada kaubavahetuse sihina Eesti sadamaid.

Kohtumisel Macao erihalduspiirkonna esimehe Edward Hoga oli jutuks Eesti ja Macao koostöövõimalused turismi, kaubanduse, infotehnoloogia ning telekommunikatsiooni alal.

Edward Ho tundis huvi Eesti kogemuste vastu telekommunikatsioonituru avamisel.

Macao näeb end sarnaselt Eestiga suurema turupiirkonna keskusena ning see on hea alus koostööks. Eesti kui tulevane Euroopa Liidu liikmesriik, kelle eksport juba praegu on ligi 70% suunatud Euroopa Liitu, on Macao valitsusjuhi sõnul neile huvitav partner. Tema sõnul on macaulastel hea meel, kui Eesti Euroopa Liidu liikmeks vastu võetakse, sest siis on Macaol üks sõber Euroopa Liidus juures.

President Lennart Meri esitas Edward Hole küllakutse Eestisse, mille Macao valitsusjuht vastu võttis. Edward Ho pakkus Eesti riigipea auks lõunasöögi.

Täna pärastlõunal sõitis president Hongkongi erihalduspiirkonda, kus presidendi võtab vastu Hongkongi erihalduspiirkonna valitsusjuht Tung Chee-wah, samuti kohtub president Eesti aukonsul Jeffrey Lam Kin Fungiga.

Homme tutvustavad president Lennart Meri ja majandusministeeriumi asekantsler Signe Ratso Eesti majanduse võimalusi ärilõunal Hongkongi Kaubanduskojas ning külastatakse Hongkongi sadamat.

Hetkel kuum