Tallinna Kommunaalameti juhil lasub korruptsioonikahtlus

Inge Rumessen 09. märts 2001, 00:00

Linnaga pikaajaliste lepingutega seotud tänavapuhastusfirma nõukokku kuulub Ghita Aarma, kes on ühtlasi Tartus registreeritud OÜ Feierson juht. Möödunud aasta maikuus sõlmis Ain Valdmann notari juures hüpoteeklaenulepingu oma Toom-Kuninga 14 asuva kinnistu peale OÜga Feierson.

?Ma kuulen esimest korda, et Ghita Aarma on Vare nõukogu liige,? ütles Valdmann ja kinnitas samas, et on sõlminud OÜga Feierson hüpoteeklaenulepingu. ?Eestimaa on väike ja kui teie näete siin mingeid seoseid, siis palun väga.?

Äriregistri andmeil on lisaks Ghita Aarmale ettevõtte nõukogus ka tema pojad Priit ja Mart.

ASist Vare kinnitati, et Ghita Aarma on nõukogu liige, kuid ühendust temaga saada ei õnnestunud. OÜ Feierson nimele Tartus aga ei ole aga registreeritud ühtegi telefoninumbrit.

Tallinna linnavalitsuse sisekontrolör Kaida Kauler lubas asja uurida.

Linnavalitsuse õigusnõunik Kalle Liiv ütles eile, et kahjuks ei ole ta Valdmanni laenuvõtmisega kursis ja teema on piisavalt tõsine, et hakata umbropsu kommenteerima.

?Selles kontekstis on mulle kui juristile huvitav Malle Eenmaa (endine Maapanga juhataja ? toim.) juhtumi kohta tehtud riigikohtu otsus jaanuari lõpus,? jätkas Liiv. See riigikohtu kriminaalkolleegiumi otsus annab tema sõnul uue formuleeringu korruptiivsuse mõistele: korruptsioon on juba see, kui on loodud võimalus korruptiivse tulu saamiseks. Huvide konflikt tekib ka siis, kui isiku tahe ja tegevus on suunatud sellise otsuse tegemisele, mis otseselt või oluliselt mõjutab tema enda või juriidilise isiku majanduslikke huve.

1999. aastal võitis AS Vare riigihankekonkurssi Tallinna lõuna-, ida- ja lõunapiirkonna tänavate aastaringseks puhastamiseks. Kommunaalamet sõlmis firmaga lepingu 2002. aasta 31. augustini.

Juba 1999. aastal äratas Ain Valdmanni tegevus majanduspolitseis korruptsioonikahtluse seoses kalmistuskandaaliga. Majanduspolitsei algatas tollal Tallinna kommunaalameti juhi Ain Valdmanni suhtes kriminaalasja ametiseisundi kuritarvitamises.

Väidetavalt tellis Valdmann maksumaksja raha eest remondi Liiva kalmistu territooriumil asuvale ehitisele, mis ei kuulunud kellelegi. Kommunaalameti bilanssi võeti ligikaudu 122 136 krooni eest peieruumiks remonditud hoone pärast majanduspolitsei järelepärimist, kellele hoone kuulub. Kriminaalasi on senimaani lõpetamata.

Ain Valdmanni palk tõusis jaanuaris 18 700 kroonini kuus, lisaks saab ta 5000 krooni kulude kompensatsiooniks. Aasta algusest hakkasid kolme ameti juhid teistest enam palka saama. Tookord ütles personalidirektor Marika Lepikult, et tegemist on kolme suure ametiga, mis on ümberkorralduste puhastustulest kenasti välja tulnud ning millel on pikaaegsed ja väärikad juhatajad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing