Jõhvis tuleb ehitusbuum

09. märts 2001, 10:21

Jõhvi plaanitakse tänavu ehitada kümmekond uut ärihoonet kogumahus 200 miljonit krooni, mis on väikelinna jaoks ebaharilik.

'Võrreldes eelmiste aastatega oleks see kahtlemata suur edasiminek,' ütles Jõhvi arengu abilinnapea Vello Juhkov maakonnalehele Põhjarannik.
Märtsis või aprillis kavatseb Säästumarket alustada Jõhvi kaupluse ehitamist. Linnavalitsus on selleks ehitusloa juba väljastanud.

Ka Lääne-Virumaa suurärimees Oleg Gross kavatseb sel aastal Jõhvi rajada suure kaubanduskeskuse. Praegu peab ta läbirääkimisi raudtee ääres asuva Eesti Põlevkivi endise arvutuskeskuse hoone ostmise üle. 'Kui saame hinna suhtes kokkuleppele, siis ehitame selle hoone ümber 6000 ruutmeetri suuruseks kaubanduskeskuseks. Põhirõhk tuleb seal toidukaubandusele, kuid kindlasti kaasame partneriteks ka tööstuskaupu müüvaid tuntud kauplustekette,' ütles Gross.

Juhkovi sõnul on justiitsministeerium pöördunud volikogu poole sooviga ehitada Jõhvi koolinoorte maja lähedusse uus haldushoone, kus oleks pinda 3000 ruutmeetrit.

OÜ Jõhvi HKT Keskus plaanib tänavu alustada Jõhvi keskväljaku ääres, kus praegu asub teatrimaja, uue kolmekorruselise administratiiv- ja ärihoone ehitust. Jõhvi HKT Keskuse nõukogu liikme Allan Männi sõnul tulevad sellesse hoonesse büroo- ja kaubanduspinnad, samuti peaks see maja saama uueks koduks Jõhvi linnavalitsusele. Männi sõnul tuleb hoones pinda 6500-7000 ruutmeetrit ja selle ehitusmaksumuseks arvestatakse umbes 40 miljonit krooni.

Vello Juhkovi sõnul peaks sel aastal algama ka Jõhvi uue turuhoone ehitus, samuti on ühel ettevõtjal plaan ehitada bussijaama juurde meelelahutuskeskus. Oma praeguseid hooneid soovivad bussijaama ümbruses laiendada veel N V Keskus ning mööblikauplus.

Lisaks sellele on Juhkovi sõnul üks kinnisvarafirma soovinud Jõhvis osta krunte, et alustada seal ridaelamute ja eramajade ehitamist. 'Oma kaupluste ehitamise vastu on huvi ilmutanud ka üks automüügifirma, ehitusmaterjalide müügiga tegelev firma ning veel mitmed,' ütles Juhkov.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing