Kivirähk: Mõisa Lilys käik oli avalik ülbitsemine

09. märts 2001, 15:30

ES Turu-uuringute uuringudirektor Juhan Kivirähk nimetas linnapea Jüri Mõisa käiku striptiisiklubisse Lily avalikuks ülbitsemiseks. Kivirähu hinnangul võib Mõis juhul, kui teda ei õnnestu raamidesse suruda, Isamaaliidule tuua rohkem kahju, kui kasu.

Kas Isamaaliidule tuleks kasuks Tallinna linnapea Jüri Mõisa väljavahetamine?

Keeruline küsimus. See on Isamaaliidu siseasi. Isamaaliit on küll kujundanud seni endale eetilise ja rahvuslikke väärtusi hindava erakonna nägu. Ega Mõis pole selle näoga algusest peale sobinud.

Mida Jüri Mõisa käitumises on avalikkusel kõige raskem alla neelata?

Priit Hõbemägi Päevalehes iseloomustas kõige paremini, et ülbust on kõige raskem andestada. Lilys käik oli avalik zhest, avalik ülbitsemine.

Millised võiks olla Isamaaliidu edasised käigud Mõisa suhtes?

Ei näe küll praegu Mõisale võrdset kandidaati administratiivse võimekuse kohapealt. Ent kui teda ei suudeta raamidesse suruda, toob ta kasu asemel rohkem kahju. Aga ehk ta küpseb veel poliitiliselt.

Teine rahulolematust tekitanud Isamaaliidu mees on teede- ja sideminister Toivo Jürgenson. Kas õnnestuks neist ühe väljavahetamisega leevendada kolmikliidu-sisest rahulolematust?

Need on erinevad asjad. Rahulolematus Jürgensoniga on suunatud rohkem Tallinnast välja. Mõisa puhul on rahulolematus rohkem pealinna-sisene.

Nii et esmaspäevane umbusaldushääletus Toivo Jürgensoni suhtes kukub läbi?

Kolmikliidu erakonnad praeguses konfrontatsioonis taganeda ei saa. Küll on umbusaldushääletuse võitmise järel paljud poliitikast eemaldunud. Näiteks Tiit Vähi või Edgar Savisaar oma peaministriks oleku ajal.
See oli vist Anvar Samost, kes kusagil ütles, et kui kogu aeg on räägitud majandusministeeriumi ning teede- ja sideministeeriumi ühendamisest, siis nüüd võiks selle ära teha, saaks kahest ebapopulaarsest ministrist lahti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing