Linnavalitsus teeb Kohtla-Järve bussifirmaga hämaraid tegusid

09. märts 2001, 11:06

Kohtla-Järve linnapea Jüri Kollo tunnistas ajalehele Põhjarannik avalikkuse eest varjul olnud tehingut, millega linnale kuuluva bussifirma Järve ATP vara müüdi veebruari lõpus teadaolevalt senise majandustegevuseta firmale AS Lucius Kaubandus 2,5 miljoni krooni eest.

Tehing toimus vahetult enne seda, kui kohus kuulutas välja Järve ATP pankroti.

Kollo ei osanud kuidagi selgitada põhjusi, miks seda tehingut ja selle asjaolusid pikka aega salajas on hoitud. 'Sellest ei ole ju mingit häda juhtunud,' kostis Kollo.

Vara ostnud riiulifirma nimetati umber Järve Bussipargiks ja linnavalitsus andis sellele kohe reisijateveo loa.

Ühe peamise Järve ATP võlausaldaja maksuameti hinnangul oli müüdud vara väärtus kindlasti tunduvalt suurem. Kollo tunnistuse kohaselt ei ole sedagi osturaha veel ära makstud.

Pärast enamiku vara müümist enne pankrotti jääb võlausaldajatele jagada üsna vähe. Võlausaldajad nõuavad Järve ATPlt senise seisuga umbes 10 miljoni krooni suurust koguvõlga.

Tehing toimus vaikselt. 20. veebruaril avaldati Eesti Päevalehes tilluke kuulutus selle kohta, et Järve ATP soovib vara müüa. Kuulutuses polnud kirjas enampakkumise toimumise kuupäeva ega ühtegi kontakttelefoni. Enampakkumine leidis väidetavalt aset juba järgmisel päeval. Võitjaks tuli aadressi järgi Rakveres asuv firma, kelle senise majandustegevuse kohta puuduvad andmed.

26. veebruariks olid Järve ATPle kuulunud hooned ja rajatised hooneregistris juba teise firma nimel. Päev hiljem registreeriti autoregistrikeskuse Narva büroos ümber ka umbes 40 bussi või muud sõidukit. Sellepärast Narvas, et Jõhvi büroo töötajad aimasid ilmselt sellise kiirustamise taga hämaraid asjaolusid ja keeldusid.

Järve ATP nõukogu esimees ja linnavalitsuse ametnik Arne Berendsen kinnitab aga siiamaani, et selle tehingu puhul mindi temast täiesti mööda.

Kohtla-Järve linnakohus algatas Järve ATP pankrotimenetluse 1. märtsil.
Linna vara häving nii Järve ATP kui Järve Vee näol on Põhjaranniku väitel toimunud ajal, mil linna tüür on olnud Keskerakonna esindajate Jüri Kollo ja Valeri Korbi käes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing