Kalalaevad saavad raha euronõuete täitmiseks

Kristina Traks 12. märts 2001, 00:00

Kalapüügiseaduse järgi peab kõikidel laevadel, mis püüavad kala väljaspool Eesti jurisdiktsiooni alla jäävat veeala, olema ligi 50 000 krooni maksev satelliitjälgimissüsteem.

Kõuhknatele kuuluva ASi Hiiu Kalur tütarettevõte Dagomar on Eesti suurim kalapüügifirma, ta püüab oma 13 laevaga aastas välja veerandi kogu Eesti räime- ja kilukvoodist. Keskkonnaministeeriumi kinnitusel ei püüa Dagomari laevad kilu ja räime aga eurotsoonis ja toetust ei saa.

?Krevetipüügilaevad toetust ei saa, sest neil on juba satelliitsüsteemid olemas,? ütles keskkonnaministeeriumi kalanduse osakonna juhataja kohusetäitja Kristiina Mühlbaum. ?Läänemerel püüdvatel laevadel aga on raske ilma toetuseta toime tulla, sest siin liikuv raha on väiksem kui krevetipüügil.?

Kui palju ühe laeva kohta toetust antakse, pole veel selge, sest see sõltub rahataotlejate arvust, kuid taotluste vastuvõtt pole veel välja kuulutatud.

Keskkonnainvesteeringute Keskuse nõukogu liikme Renaldo Mändmetsa sõnul kinnitas nõukogu eelmisel reedel, et kalavarude kaitse ja järelevalve arendamiseks eraldatakse 2,25 miljonit krooni. ?Põhiline osa sellest rahast lähebki minu teada satelliitjälgimissüsteemide ostu toetamiseks,? lisas Mändmets.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing