Otil suured nõudmised lahkumise korral

Sulev Oll 12. märts 2001, 00:00

Tallinna abilinnapea Priit Vilba ei kinnitanud ega lükanud ka ümber kuuldusi, nagu pakutaks Jüri Otile hüvituseks töökoha vabastamise eest aastapalka ning lubadust, et edaspidi ei uurita Oti tehtud tehinguid, võimaldades neil aeguda.

?Need pakkumised pole avalikud,? sõnas Vilba. ?Kannatage läbirääkimiste järgmise vooruni.?

Jüri Oti advokaadi Jüri Leppiku sõnul leppisid nad teisipäevase kohtumise asjus kokku reede õhtul, initsiatiivi Oti lahkumiseks ilmutas linnavalitsus aga juba päev pärast Oti tööle ennistamist.

?Pärast kohtuotsuse teatavakstegemist 6. märtsil saatsin vastava teate linnavalitsusse ning botaanikaaeda,? rääkis Leppik.

?Järgmisel hommikul sain advokaadibüroost HETA meili, milles küsiti, kas Jüri Otiga on võimalik läbi rääkida lahkumise üle.? Leppiku sõnul saadeti meil veidi hiljem ka Jüri Otile ja seda võiski Tallinna abilinnapea Priit Vilba silmas pidada, kui ütles, et läbirääkimised Jüri Otiga juba käivad.

Ott ise eitas läbirääkimiste alustamist. ?Lahkumisest pole juttu olnud, tegelen praegu tõsiselt oma tööga,? ütles Ott reede õhtul tööpäeva lõpetades.

Jüri Ott ei välistanud siiski, et lahkumisettepanek tuleb. ?Olen tolerantne inimene, kellega saab rääkida,? ütles ta. ?Aga praegu ei näe ma põhjust, miks ma peaksin hakkama mingeid hüvesid välja kauplema.?

Ott ütles, et pole levitanud versiooni, nagu nõuaks ta lahkumishüvituseks linnavalitsuselt aastapalka ja (linnavalitsuses töötamise ajal) tehtud tehingute uurimise lõpetamist. ?Keegi on lihtsalt huvitatud nende versioonide levitamisest,? selgitas Ott. ?Aeg-ajalt ikka levib Eestis versioone ja osa neist osutub valeks, osa tõeks.?

Oma tehingute uurimise lõpetamise küsimust pidas Ott naeruväärseks.

?Neid nõndanimetatud tehinguid on pikka aega uuritud,? rääkis Ott. ?Neis pole midagi seadusevastast, nad on tehtud vastavas ajas.?

Samas lubas Ott peatselt nn tehingutest lähemalt rääkida. ?Varsti saab Eesti rahvas nii mõndagi teada,? sõnas Ott. ?Ja see ei juhtu mitte liiga kauges tulevikus.?

Võimalust, et talle lahkumisläbirääkimistel hüvitusena aastapalga suurust rahasummat pakutakse, pidas Ott täiesti reaalseks. ?Minu palk pole nii kõrge, et see kedagi pankrotti ajaks,? sõnas Ott. ?Arvan, et olen sellise hüvituse oma tööga ka ära teeninud.?

Oti sõnul on ta oma tööd Tallinna Botaanikaaia direktorina hästi teinud ja töötajad on temaga rahul.

Tallinna Botaanikaaia teine direktor Veiko Lõhmus ütles, et on mõtetega töökoha juures ja kavatseb arsti loa korral esmaspäeval tööle asuda.

Veiko Lõhmuse sooviks on küll botaanikaaia direktoriks jääda, samas ei välista ta, et selleks saab hoopis keegi kolmas.

08.03.2001 Ott eilsest taas botaanikaaias

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing