Avade raiumine Väinatammi lükkub mitme aasta taha

12. märts 2001, 09:32

Saare- ja Muhumaad ühendavasse Väikese väina teetammi ei hakata avasid ehitama vähemalt kahe järgmise aasta jooksul, kuna riik ei eralda selleks Saare teedevalitsusele sentigi raha, kirjutab Meie Maa.

?Ma ei näe absoluutselt mingisugust võimalust lähema paari aasta jooksul Saaremaal midagi taolist ette võtta,? sõnas Saare teedevalitsuse juhataja Aleksander Kollo. Ta ütles, et lähiaastatel kuluvad kõik investeeringud ja laenusummad kolme Eesti põhimaantee, Tallinn-Pärnu-Ikla, Tallinn-Tartu ja Tallinn-Narva väljaehitamiseks.

Kollo lausus, et sel aastal vähendati Saare maakonna teede hooldamiseks mõeldud summasid võrreldes eelmise aastaga koguni kolme miljoni krooni võrra. ?Asi on nii pahaks läinud, et me ei saa teid enam pinnata ka,? tähendas teedevalitsuse juht.

Muhu valla arengunõunik Hants Kipper on tammi avade ehitamisest rääkides üliskeptiline. Ta nentis, et ilmselt ei leita selleks raha ei lähima viie ega ka kümne aasta jooksul.

Tammi avade tegemine on olnud päevakorral juba sada aastat, kuid seni pole tehtud rohkem kui üks truup Muhu-poolses otsas ? see rajati pool sajandit tagasi.

Hants Kipper ütles, et kui enne viimast renoveerimist neli aastat tagasi vesi veel mingil määral läbi tammi pääses, siis nüüd ei ole vee liikumist enam üldse. Kuna vesi ei liigu, hindavad spetsialistid ökoloogilise olukorra Väikese väina piirkonna rannikumeres katastroofiliseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing