Keskerakonnal Mõisa jälitamise kahtlus

ÄP 13. märts 2001, 00:00

Mitmed Tallinna võimuliidu poliitikud kahtlustavad jälitamises keskerakondlase Koit Pikaro detektiivifirmat. Pikaro on eravestlustes seda ka ise maininud.

Tallinna linnavolikogu esimees Rein Voog ütles, et on jälitamisest kuulnud. ?Raske öelda, kas see ka tõele vastab,? lausus Voog. ?Kui vastab, siis on Eesti poliitikas taas kord keeratud uus lehekülg, väikese ajaloolise taustaga muidugi.?

Jutte Mõisa jälitamisest on kuulnud ka volikogu Isamaaliidu fraktsiooni liige Aimar Altosaar. ?Aga üllatab see mind küll, kui see tõsi on,? lausus Altosaar. ?Juba see on üllatav, et Keskerakond käib lõbumajas prostituute puistamas ja selgitamas, kes kellega magas.?

Altosaar avaldas imestust, et 1995. aasta sügise lindiskandaal pole Keskerakonnale veel piisavalt õpetust andnud. ?Inimlikult tekib tülgastushetk sellise asja juures,? nentis ta.

Tallinna linnavolikogu keskfraktsiooni esimees Toivo Tootsen ütles, et tema ei tea Mõisa jälitamisest küll midagi ega ole ka kuulnud, et seda oleks tehtud. ?Arvatavasti on see käik Mõisalt plekkide maha pesemiseks,? nentis Tootsen.

Tootsen lisas, et keegi pole ju Mõisa kuhugi vedanud ega sõnu suhu pannud.

Keskerakondlasest riigikogu liige, detektiivibüroo Ius Dicere omanik Koit Pikaro ei andnud eile selget vastust, kas ta on seotud Jüri Mõisa striptiisibaaris käimise paljastamisega või kas tema firma jälgib Mõisa tegemisi. ?Mina ei kuulu Lily külastajate hulka ega käinud seal koos Jüri Mõisaga,? sõnas ta. ?Leian, et ajakirjandus on juhtumit üpriski reaalselt kajastanud, kasutades Kati Murutari sõnu, arvan, et Mõis tegi Lily?s ka triksu,? lisas Pikaro.

?Sõitsin taksoga. Olin Lilys alla tunni. Järsku tuli minu juurde üks mees ja ütles, et Savisaare mehed jälitavad mind. Selle peale ma lahkusin,? vastas Jüri Mõis SL Õhtulehe küsimusele, mis puudutas tema striptiisibaaris Lily olekut. ?Foon on selline, et midagi niisugust võis aimata,? lisas ta. ?Ei tahaks uskuda,? kostis Mõis vastuseks küsimusele, kas teda on varemgi jälgitud.

Kahtlusi jälitamise kohta kinnitas Äripäevale ka Mõisa sõber ja nõuandja Meelis Lao.

Kaitsepolitsei väitel ei ole niisama inimese jälgimine seadusevastane. Ebaseaduslikuks jälitustegevuseks muudab jälgimise alles sellest salvestuste tegemine.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing