Autohuvilise maiuspalad on välismaised

Tõnu Tramm 14. märts 2001, 00:00

Vene autoajakirja Za Ruljom eripära on autoremondi õpetused, saksakeelne Auto Bild lööb trumbina lauale eksklusiivsed autotestid, mille tegemiseks ostab ajakiri testitavad autod välja.

Ingliskeelsetest väljaannetest saab ilmselt operatiivseima ja odavaima info kätte Londonis väljaantavast Automotive News Europe?ist. Tegemist ei ole ajakirjaga, vaid ajalehega, mis ilmub 2?3 korda kuus, sõltuvalt vajadusest. Näiteks ilmuvad suuremate autonäituste ajal erinumbrid jne.

Ajaleht ei ole suunatud mitte niivõrd uute mudelite tutvustamisele, testisõitudele jms, kuivõrd praktilise ja operatiivse teabe jagamisele. Näiteks ilmuvad seal regulaarselt Lääne-Euroopa autode müügitabelid, suuremate autokompaniide aktsiate hinnad jt ülevaated automaailmas toimuvast. Info edastamine on kompaktne ja kujundlik ning mõistetav isegi inimestele, kes ei valda inglise keelt just tipptasemel.

Tellimine: Tellida saab nt OÜ Kirilind vahendusel, ca 50-leheküljelise ajalehe aastatellimus maksab 1266 kr. Krediitkaardiomanik võib internetileheküljel www.autonewseurope.com esitada tellimuse, krediitkaardilt võetakse maha 49 USA dollarit ja iga paari nädala tagant hakkab ilmuma postkasti korralikult kiletatud ajaleht. See teeb hetkekursiga veidi üle 800 kr ehk tervelt kolmandiku võrra vähem kui küsib Kirilind. Üksiknumbri hinnaks teeb see aga umbes 16 kr!

Saksa keelt valdavatele autohuvilistele pakub ilmselt kõige rohkem teavet väljaanne Auto Bild. Eriti väärtuslikuks teevad Auto Bildi tema Euroopas laialt tunnustatud testid, mis küündivad sedavõrd kõrgele tasemele, milleni üksikud ajakirjandusväljaanded harva jõuavad. Ajakiri ostab testitavad autod välja, sõidab nendega erinevates olukordades mõnikümmend tuhat kilomeetrit ja rammib siis teineteise järel vastu seina puruks. Sellist luksust saavad lubada vaid parimad.

Mõistagi sisaldab ajakiri lisaks testidele ka autouudiseid ja muud põnevat lugemist.

Tellimine: Eestisse on võimalik ajakirja tellida kas vahendaja kaudu või otse. Toimetusega saab võtta ühendust aadressil www.autobild.de, aastatellimus (51 numbrit) maksab sellisel juhul 145,35 DEMi ehk umbes 1200 krooni. OÜ Kirilinnu hinnakirjas maksab Auto Bild 2238 krooni aastas.

Nostalgiline väljaanne Venemaalt, mis paljudele assotsieerub halvakvaliteedilise paberi ja must-valgete fotodega. Tegelikkuses ei jää Za Ruljom enam millegi poolest alla mistahes Lääne ajakirjale. Enam kui 200-leheküljelise väljaande eripäraks on jäänud viimastel lehekülgedel olev õpetus, kuidas remontida autot. Ükski Lääne ajakiri ei tule selle peale, et õpetada oma lugejatele, kuidas remontida Skoda Felicia jagajat. Za Ruljomist võib seda aga illustreeritud kombel lugeda ja kindlasti leidub asja vastu huvi ka paljudel eestlastel.

Samuti on Za Ruljomis olemas kõik muu, mis Lääne ajakirjadeski ? autotestid, võrdlused, uute mudelite tutvustused, kübeke autosporti jne, jne.

Tellimine: Za Ruljom on võrreldes Lääne analoogidega ka suhteliselt odav. Üksiknumbri eest 40 krooni välja anda ei tundu meile just vähe, kuid aastatellimus 480 krooni küll palju ei ole.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing