Pärnu Niidu elanikke võib oodata kolimine

14. märts 2001, 08:38

Pärnu linnavalitsus soovib kuulutada Raba tänavast Papiniidu sillani jääva Niidu piirkonna tootmismaaks, selles piirkonnas elavad ja tööstusmüra käes vaevlevad 26 peret muretsevad oma tuleviku pärast, kirjutab Pärnu Postimees.

?Müra on selline, et seinad värisevad ja klaasid klirisevad,? rääkis Niidu 20 elav Aivo Selberg, kelle maja ümber on RA Grupp ASi puidutöötlemistsehh, -masinad ja tootmismaa. ?Nüüd seadsid nad veel mulle akna alla mingi masina, mis teeb metsikut müra. Ükskord pandi see juba hommikul pool seitse tööle.?

Selberg lisas, et päevase müra kannatab nende pere välja, ent peaaegu igal öösel sõidavad majast mööda palgiveoautod, mille müra ei lase magada.

RA Grupi puidutööstusest ligi 60-70 meetri kaugusel elavad Kodara tänava elanikud Viktoria Kümmel ja Toivo Leppik kinnitasid, et Niidu 20 akna all asuv liin teeb metsikut lärmi.

?Ükskord kutsusin müramõõtja välja,? rääkis Liblika tänava elanik Ilaarja Koppel. ?Magamistoas oli müra kaks korda suurem, kui on lubatud.?

Inimestel on tõsine mure, sest keegi ei taha enam selles piirkonnas elada, rääkis Niidu piirkonna elanike õiguste eest võitlev Peeter Saunpere. Samal ajal ei saa nad ka maja maha müüa, sest pole ostjaid.

Pärnu linnavalitsuse avalike suhete nõuniku Romek Kosenkraniuse jutu järgi peab tervisekaitseametnik koostama korda rikkunud ettevõtte kohta protokolli ning halduskohtus määratakse selle järgi firmale halduskaristus.

Pärnu linna veel volikogus kinnitamata üldplaneeringu järgi aastani 2025 on maa-ala Tallinna maanteest Kauba tänava ja Ehitajate teeni määratud ettevõtlusalaks. Erandiks on Savi ja Raba tänava ning Ehitajate tee vaheline endine suvilate ala, mis on üldplaneeringu järgi kuulutatud elamualaks.

26 maja, mille omanikud oma õiguste eest võitlevad, asuvad üldplaneeringu järgi ettevõtlusalal. Üldplaneeringus on kirjas, et kõnealusel alal asuvad ettevõtted peavad vähemalt viiendiku oma territooriumist müra hajutamiseks haljastama. Eile laius tootmisettevõtete vahel tühi maa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing