Taastusravikeskus lubab kõik Pärnu koolilapsed ära toita

14. märts 2001, 08:21

Taastusravikeskus Sõprus on Pärnu linnavalitsusele teinud ettepaneku hakata toitu valmistama kõikidele koolidele, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu koolisööklate remontimine euronõuetele vastavaks läheks linnale maksma ligi 15 miljonit krooni. Linnavalitsus kutsus veebruari lõpus ettevõtteid tegema pakkumisi, kuidas koolilaste soe söök võimalikult odavalt lauale tuua.

Õpilaste toitmiseks avaldasid Sõpruse kõrval soovi paar füüsilisest isikust ettevõtjat, kes kinnitasid, et suudavad ära toita tuhat last.

Linnavalitsuse eilsel istungil avaldas Pärnu linnavalitsuse haridusosakonna juhataja Anne Rähn arvamust, et kulude kokkuhoidmiseks oleks kõige mõistlikum võtta kasutusele üks köök. Tema sõnade järgi on Sõprus andnud lubaduse ise köögiseadmed osta ja oma termostega toit koolidesse viia. Ühe portsu hind püsiks kümne krooni piires.

Pärnu tervisekaitsetalituse direktori kohusetäitja Jelena Sova sõnade kohaselt on kõige tähtsam, kus toit valmib ja millisel temperatuuril see koolilapseni jõuab. Ideaalse köögi näitena tõi Sova Estonian Air?i oma.

Projekti ?Toit koolis ja koolieelsetes lasteasutustes? juht professor Raivo Vokk ütles, et erafirmad toidavad keskköökide abil lapsi nii Tallinnas kui Tartus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing