Ülo Toomsalu • 14 märts 2001

Eesti Energia jätab võlglased Virumaal ilma elektrita

Eesti Energia lülitab märtsi lõpus oma Virumaa pikaajalistel võlglastel elektri välja, veebruaris saatis firma välja hoiatuskirjad, lähiajal lähevad teele veel viimased hoiatused, kirjutab Põhjarannik.

Virumaal on rohkem kui 6000 erakliendist elektritarbijat, kes maksid elektri eest viimati kuus või rohkem kuud tagasi. See on kokku kümnendik Eesti Energia Virumaa klientidest. ?Maksekorraldusraamatus on kirjas kliendi kohustus maksta elektri eest kord kvartalis,? ütles Eesti Energia Virumaa müügijuht Ardo Ott.

Ida-Virumaal on tema sõnul praegu üle 900 maja, mis selle kohustuse eiramise eest peaksid juba elektrita olema.

?Märtsis võtame väga tõsiselt ette kõik need majad, kus kliendid maksid meile viimati kolm või rohkem kuud tagasi,? märkis Ott. Ja et esmajärjekorras satuvad löögi alla need majad, kus terve maja on võlgu, siis alustatakse eramajadest ja väiksema korterite arvuga kortermajadest.

Kaks nädalat tagasi saatis Eesti Energia Ida-Virumaa võlgnikele välja üle 4000 meeldetuletuse, Lääne-Virumaale saadeti kokku 3000 kirja.

Need kõik on võimalikud elektrita jääjad. Veel saadetakse üks hoiatuskiri, enne kui tegudeni minnakse. Siis aga pole enam halastust - kes võlgu, sel lülitatakse elekter välja.

?Märtsi teises pooles läheb väga tõsiseks tööks. Jaotusvõrgu omanik teeb väljalülitamiseks juba ettevalmistusi,? kinnitas Ott. ?Kui töömehed juba kohale tulevad, siis on võla tasumiseks lootusetult hilja - neile raha maksta ei saa ja alltöövõtjatena ei saa nad ka enam mingit ajapikendust anda.?

Hetkel kuum