Müü vana arvuti oksjonil

ÄP 15. märts 2001, 00:00

Tihtipeale puudub võimalus arvutid või kontoritehnika tarninud firmale tagastamiseks või kujuneb pakutav hind reaalsest turuhinnast märgatavalt madalamaks. Ettevõttel endal müügiga tegelemine toob tavaliselt kaasa aga märgatavalt lisatööd ja ka kulusid. Seda peamiselt väärtusliku inimressursi koormamisega ettevõtet tervikuna edasi mittearendava tegevuse peale.

Kasutatud arvuteid saab müüa kuulutuste kaudu või läbi avaliku enampakkumise internetioksjonil. Oksjonil on kindlad reeglid, mida tuleb jälgida nii müüjal kui ka ostjal ? täpselt nii nagu see on tavaoksjonite puhul. Samas muudab paindlik oksjonisüsteem kauba müümise odavamaks kui müük tavaoksjonil, sest langeb ära ruumide rendi kulu, oksjoni korraldaja tasu ja muud ettevalmistustööga kaasnevad kulud.

Oksjoniga saab kauba eest maksimaalselt kõrge turuhinna. Ettevõte peab vana arvutustehnikat müües ise määrama müügi kestvuse (osta.ee oksjonil tavaliselt 1?14 päeva), maksetingimused, tarnetingimused ja alghinna. Pildistamise, toodete sisestamise, ostjatega suhtlemise, arvete/ saatelehtede saatmise ning kauba väljastamise teevad ära internetioksjoni korraldajad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing