Pea ees hüpped tundmatusse

Liina Vahemets 15. märts 2001, 00:00

Kuigi juba esimesel aastal pärast Harvardi lõpetamist oleks ta võinud saada vähemalt miljonikroonise aastapalgaga töökoha USAs, otsustas Peeter Rebane Eestisse tagasi tulla, et alustada nullist projektidega, mida teised esialgu hullumeelseteks pidasid.

Peamiselt olen planeerinud sisetunde järgi. Kindlasti on aja jooksul olnud mitmeid erinevad visioone, aga alati olen püüdnud lähtuda põhimõttest, et tegema peab seda, mis meeldib ning mida tahad.

Harvard õpetas kindlasti nägema elu ja inimeste mitmekesisust. Sealne nn liberal arts haridus arendas kindlasti minu üldist loogilist mõtlemist ja tekitas huvi kõikvõimalike ainete vastu, mida mõnes ärikolled?is õppides poleks ma võib-olla kunagi lähemalt õppinud. Näiteks ajaloo ja kunsti vallast.

Oleksin ?sealpool lompi? päris mugava töökoha saanud, mis juba esimesel aastal oleks ca miljon krooni sisse toonud, aga ma tahtsin alati midagi ise muuta ja korda saata. Seega otsustasin pigem Eestisse tagasi tulla ja siin nullist midagi väga uut ja huvitavat alustada.

Esiteks kindlasti avalduse tegemine USA ülikooli. Teiseks tegelemine projektidega, millesse ise usun ja mida teised hullumeelsusteks peavad. Hüpata pea ees tundamatusse, hirmu ja kahetsust tundmata, on alati endaga kaasa toonud kõige radikaalsemaid ja positiivseid muudatusi.

Lõpetuseks kindlasti väga heade inimeste koondamine BDGsse ehk personali investeerimine.

Usaldasin aastaid tagasi alustades mõnda Eesti ärimeest, kes hiljem oma sõna ei pidanud. Palju energiat läks lihtsalt raisku.

Arvan, et konkurendid on pigem innustanud mind paremini tööd tegema ja rohkem mõtlema. Õnneks on enamik konkurente tänaseks tsiviliseeritult käituma hakanud ning seega teeme üksteise mudaga loopimise asemel hoopis positiivset koostööd.

Kõige rohkem rõõmu teeb vast see, kui kümned tuhanded inimesed Lauluväljakul kontserti naudivad, lapsed kinos Sõprus Disney filmi vaatavad või noored klubis Hollywood tantsivad. Siis tunned tõesti, et oled südamest teiste eestlaste elu kasvõi natuke helgemaks muutnud.

Vihale ajavad aga peamiselt lollid või ignorantsed inimesed, kes ei näe oma ninast ja egost kaugemale ning arvavad,et kogu maailm pöörleb ümber nende. Kahjuks on Eestis selliseid kinnise mõttemaailmaga inimesi veel üllatavalt palju.

Õpin peamiselt mööda maailma reisides, vesteldes partnerite, kolleegide ja sõpradega, lugedes uusi raamatuid ja kuulates kogemustega Lääne kolleegide nõuandeid.

Ma ei tee suurt vahet töö- ja puhkepäevadel. Puhkan siis, kui selleks vajadus tekib või tuju on. Viimastel aastatel vähemalt kuu või poolteist aastas. Muul ajal töötan aga intensiivselt ja tihti vähemalt 12?14 tundi päevas.

Huvialadest on minu jaoks kõige köitvamad lennukijuhtimine, purjetamine (s.h windsurfing), jooga ja muusika. Käin ka jõusaalis, ujumas ning reisin tööga seoses väga palju, umbes 75% ajast.

Hetkel tegelen väga tihedalt Venemaa ja Ukraina turgudega. Juhin igapäevaselt BDG kontsertagentuuri üldist strateegiat ja suhteid artistidega. Samas kulub päris palju aega ka Hansakinode ja klubide firma strateegiliste küsimuste analüüsimisele. Konkreetsetest projektidest võtavad vast hetkel kõige rohkem aega Sir Elton Johni suvised kontserdid ja poleemika valitsuse plaani kohta eraettevõtteid maksustamisel diskrimineerima hakata.

Kindlasti oma ema, pere, ülikoolikaaslaste ja ?Pogoria? kapteni, kelle käe all kunagi ümber Lõuna-Ameerika purjetasin, mõju. Väga olulist rolli mängib minu elus ka mu vend, sest teeme kõiki projekte koos juba kaheksa aastat ning plaanime seda ka tulevikus teha. Arutame tähtsamad strateegilised otsused omavahel läbi ning kindlasti täiendame üksteist eri vaatenurkadelt.

Oleneb kuidas ?elu-tegu? defineerida. Arvan, et tuleb elada võimalikult palju tänases päevas, mitte ainult plaane tehes. Palju on korda saadetud ja väga palju annab veel ära teha. Seega peaks vaatama igat uut päeva kui uut ?elu-tegu?.

Jätaksin selle hea meelega enda teada. Ütleksin pigem nii, et enamik minu klassikaaslasi teenib hetkel kaks kuni viis miljonit krooni aastas.

Viia BDG kontsern lähiaastatel Baltimaades avalikuks ettevõtteks. Arendada edasi BDG koostööd Skandinaavia suurima kontsertagentuuri EMA-Telstari ja Welldone?iga ning laiendada meie tegevust teisel pool ookeani ja väljaspool Ida-Euroopat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing