Uues Siemensis MP3 mängija

Indrek Kald 15. märts 2001, 00:00

Siemensi uus mobiiltelefon SL 45 sisaldab väikest mälukaarti MP3-formaadis muusika mängimiseks. Telefoni saab kõrvaklappidega kuulamiseks salvestada pool tundi muusikat.

Muusikafaile saab telefoni kopeerida arvutist. Kuulamiseks sobivad telefoni standardvarustusse kuuluvad kõrvaklapid, mis töötavad ka käed-vabad re?iimis rääkimiseks. Muusika salvestamiseks kasutab Siemens väikest 32megabaidist multimeediakaarti. Lisaks MP3 failidele saab sinna salvestada ka telefonimärkmikku kirjutatavat infot ja diktofoni salvestusi. Diktofoni maht üllatab, sellega saab salvestada kuni viis tundi.

Telefoni juures püüab ka pilku ka aparaadi mõõtmetega võrreldes suur ekraan, mahutades seitse tekstirida. Samuti teenib plusspunkte telefonimärkmik, iga nime juurde saab salvestada kuni kolm numbrit, samuti e-posti ja kodulehe aadressi. Kaabli abil ühildub telefoni kalendermärkmik programmiga MS Outlook.

Uudne on ka võimalus salvestada telefoni omahäälne teade, et olete parajasti hõivatud ning ebasobival ajal tuleva kõne korral see ühe nupuvajutusega ette mängida.

Mullu sügisel uuest Siemensist kuuldes hämmastas mind selle funktsionaalsus ? sisseehitatud MP3-formaadis muusika mängija tundus siis värskelt turule jõudnud Ericssoni MP3 suure klotsiga võrreldes eriti edev lisaväärtus. MP3 helikvaliteet osutuski väga heaks. Nutikas lahendus on seegi, et mälukaarti, millele talletuvad näiteks MP3 lood, saab kasutada ka märkmiku lisamäluna.

Kuid SL 45 üllatas mind suurususega ? tavaliste mõõtmetega kõrgklassi telefon. Samas, ekraan on mõnusalt suur. Eriti meeldis arvutitest tuttav kataloogipuu loomise võimalus. Lisaks on Siemensi sisse seekord päris palju erinevaid helinaid ära mahtunud ? ei teki enam probleemi endale meeldiva leidmisega.

Enim häiris plastmass näpu all ? hõbedast plastikut on kummaline katsuda. Eeldasin metallist korpust nagu ka Nokia konkurendil 8850-l. Siemensi antennil on kummaline kuju ja asend. Jäik plastik tekitab õrna mulje ja kogu aeg on hirm, et antenn mõraneb väiksemagi muljumise peale. Külma ilmaga (-15 kraadi) hangus telefon täielikult. See võis olla ka minu kasutatud testaparaadi isikupära, aga tarbijana oleksin väga nördinud, kui minu telefon vähegi kargemas väliskeskkonnas töötamast keeldub. Kuigi uue Siemensi mudeliga saab kasutada WAPi, ei vajanud ma seda teenust.

Uue telefoni hind tundub mulle liiga kallis, maksaksin ise selle eest kuni 6000 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing