Automüüjad: kehv kütus tuleb ka suurtest tanklatest

15. märts 2001, 08:16

Ebakvaliteetse kütuse tõttu remonti vajavad mootorid on teenindustes igapäevane nähtus ja probleeme tekitab ka suurtest tanklakettidest võetud bensiin, kirjutab Eesti Päevaleht.

PeugeotŽsid müüva Kommest Auto teenindusest öeldi, et üleeilse päeva jooksul oli töökotta kirja pandud kolm masinat, mille mootoririkete põhjus oli tõenäoliselt vilets mootorikütus. Teeninduse meistri sõnul saabub töökotta nädalas umbes 5-6 sama probleemiga masinat.

Olenevalt vea suurusest läheb remont keskmiselt maksma 300-3000 krooni.

Oma masinad Kommest Auto parandusse toonud klientide sõnul on ebakvaliteetset bensiini ostetud ka suurematest tanklakettidest, nagu Statoil, Neste ja Shell, sõnas töökoja meister.

ASi Saksa Auto tehnikadirektori Urmas Püssa sõnul on teenindusse pöördunud kliendid hakanud lõpuks uskuma, et mootori rikke põhjuseks on tihtipeale ebakvaliteetne bensiin.

ASi Veho Eesti järelturujuhi Toomas Napa sõnul kipub külmade ilmadega kütuse hulgas olev vesi külmuma.

Tarbijakaitseametile esitati eelmisel aastal vedelkütuse halva kvaliteedi kohta 152 kaebust, samas kui aasta varem laekus kaebuseid 103. Ameti peainspektor Andres Kadaja sõnul on kaebusi esitatud kõigi tanklate kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing