BRS loodab erastamislepingu sõlmida aprilli lõpuks

15. märts 2001, 08:49

Eile toimunud esimestel erastamisagentuuri ja Baltic Rail Service"i vahelistel läbirääkimistel avaldasid mõlemad osapooled soovi lõpetada läbirääkimised ja jõuda lepingute allakirjutamiseni aprilli lõpuks, kirjutab Postimees.

Eesti Raudtee kommunikatsioonijuhi Andrus Kuusmanni sõnul on BRS alustanud ettevõtte ostueelset kontrollimist.

Erastamisnõustaja Väino Sarneti sõnul võib erastamisagentuur pidada BRSiga läbirääkimisi, sest kohus on peatanud läbirääkimised Eesti Raudtee erastamisel esimeseks tulnud Rail Estoniaga.

Mitmed raudteega seotud inimesed on avaldanud kahtlust, et juhul kui kohus tunnistab erastamisagentuuri nõukogu 13. detsembri otsuse mitteseaduspäraseks, võivad Rail Estonia ja ka teised erastamisel osalejad esitada riigi vastu kahjutasunõude. Hinnanguliselt võib see kõikidel pakkujatel ulatuda 20 kuni 30 miljoni kroonini. Lisaks võib Rail Estonia esitada kahjutasunõude tekitatud finantskahjude eest, mis võis väidetavalt tekkida 1,7 miljardi krooni tulutult pangaarvel seismisest.

Rail Estonia esindajad võimaliku kahjutasunõude esitamist ei kinnitanud. Väino Sarneti sõnul pole selline asjade käik eriti reaalne, kuid seda välistada ei saa. ?Esiteks tuleb oma kahjusid ka kohtus tõestada ning lisaks oli ka pakkumiste tingimustes sees sellist võimalust välistav punkt,? kommenteeris Sarnet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing