Seesami omanik peab 2. pensionisammast katastroofiks

15. märts 2001, 17:08

Eestis kavandatava pensionisüsteemi teise samba käivitamine praeguse eelnõu kohaselt oleks Seesam Elukindlustuse omaniku, Soome kindlustusgrupi Suomi presidendi Eino Haloneni sõnul katastroofiline.

?See, mis mulle on räägitud, kõlab küll kohutavalt,? ütles Halonen. Ta heitis ette seda, et kogu risk jäetakse kliendi kanda ning et kogu raha antakse hallata fondidele. ?Kui Soomes oli möödunud kümnendil langus, langesid ka kõik fondid.

Mõelge, mis juhtub siis, kui just enne inimese pensionile minekut tabab langus siinseid pensionifonde ? inimene saab ju siis kätte hoopis vähem raha,? hoiatas Halonen.

Tema sõnul peaks pensionisüsteemis, eriti kui see teha kohustuslikuks, olema ikka mingi turvalisust tagav element. Näiteks võiks olla kindlaks määratud teatud miinimum.

Rahandusministeeriumis valminud pensionisüsteemi teise samba eelnõu näeb ette, et iga tööturule siseneja peab hakkama maksma 2% oma palgast pensionifondi, millele riik omalt poolt lisab 4% sotsiaalmaksu arvelt.

Suomi on Soomes suuruselt kolmas elukindlustusfirma. Märtsi algul omandas Suomi Seesami senise suuromaniku kindlustusgrupi Pohjola elukindlustusoperatsioonid. Seega kuulub nüüd Suomile 99% Seesam Elukindlustuse aktsiatest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing