Börs välisturgude lainete meelevallas

Raivo Sormunen 16. märts 2001, 00:00

Eilne päev oli kohaliku börsi väärtpabereid omavate investorite jaoks vaatamata aktsiate suurtele kõikumistele ja päeva lõpu tõusule peaaegu täielikult negatiivne. Üheteistkümne langenud aktsia kõrval suutis tõusta vaid ühe võlakirja hind. See aga tähendab võlakirja puhul tulususe langust.

Kuigi börsipäeva käive ja tehingute arv ei kasvanud võrreldes eelnevate päevadega kuigi oluliselt, olid aktsiate noteeringud eile vägagi tundlikud. Seetõttu sundisid eile isegi väiksed tehingud aktsiate noteeringuid üles- või allapoole viima. Börsisüsteemi kogukäive oli 136 tehingu juures 14,3 mln krooni.

Eesti Telekomi aktsia, mis on senini päevasiseselt testinud 70kroonist toetustaset, murdis eile sellest esimest korda läbi ja käis ära 69,25 krooni peal. Päeva lõpus toimunud lõpuspurdi tõttu jõudis aktsia aga 71 kroonini ja kokku tuli päeva languseks vaid veidi üle ühe protsendi.

Värvikas oli eilne päev ka Hansapanga aktsia jaoks, mis päeva jooksul vajus isegi 130,50 kroonini, kuid börsipäeva lõpuks suutis end upitada 134,50 kroonini. Kaotus päevaga ligi poolteist protsenti.

Hansapanga aktsia on viimastel päevadel kukkunud tasemeni, kus aktsia viimase paarisaja päeva liikumise tõusutrend on murdunud, ütles Äripäevale Trigon Marketsi maakler Kaur Elviste. Samuti tõi ta Äripäevale võrdluse USA pangandussektori kohta, mil samuti on aastane tõustrend murdunud ja puhttehniliselt on sealne seis jube. Aktsiate kõikumise põhjused on Tallinna imporditud välisturgudelt.

Kui eilse päeva algul müüdi aktsiaid seetõttu, et välisturgudel läksid üleeile õhtul vana majanduse aktsiad kiirenevas tempos langusele, siis päevane välisturgude meeleolu muutus viis tõusule ka kohaliku turu.

Välisturgude mõjusid kinnitas Äripäevale ka Trigon Marketsi maakler Kaur Elviste, kelle sõnul kutsus turu kukkumise esile Dow Jonesi indeksi kukkumise alla 10 000 punkti joont. Elviste sõnul teeb äravaks see, et raskused USA erinevates sektorites võivad probleeme tekitada kogu maailma majandusele.

Täna sõltub turu tugevnemine sellest, kas Nokia suutis end eile USA aktsiaturgudel õigustada ja turu positiivsust hoida.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing