15. märts 2001 kell 12:51

Börsiülevaade: börs tugevas lainete meelevallas

Tänane börsipäev oli kohaliku börsi aktsiaid omavate aktsionäride jaoks vaatama aktsiate suurtele kõikumistele ja päeva lõpu tõusule peaaegu täielikult negatiivne.

Kuigi börsipäeva käive ja tehingute arv ei kasvanud võrreldes eelnevate päevadega kuigi oluliselt, olid aktsiate noteeringud täna väga tundlikud, mistõttu isegi väiksed mahud sundisid aktsiate noteeringuid üles- või allapoole viima.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mis on senini päevasiseselt testinud 70 kroonist toetustaset, murdis täna sealt läbi ja käis ära 69,25 krooni peal. Päeva lõpus toimunud lõpuspurdi tõttu jõudis aktsia aga 71 kroonini ja tänaseks languseks tuli vaid veidi üle protsendi.

Värvikas oli täna päev ka Hansapanga aktsial <GR#EE.HP>, mis päevasiseselt vajus isegi 130,50 kroonini kuid börsipäeva lõpuks suutis end upitada 134,50 kroonini. Kaotus päevaga ligi poolteist protsenti.

Aktsiate tugeva kõikumise taga võiks olla imporditud välismõjud.

Kui päeva algul võidi aktsiaid müüa seetõttu, et välisturgudel läksid eile õhtul vana majanduse aktsiaid kiirenevas tempos langusele, siis täna välisturgude meeleolu muutus ja prognoosid, et USA aktsiaturud hakkavad eilset kaotust tagasi tegema, leidis kiiresti poolehoidjaid ka meil.

Teine põhjuseks võib tuua aga ka selle, et aktsiad langesid juba selliste tasemeteni, mille suhtes osa rahapaigutajaid ei suutnud enam ükskõikseks jääda ja asusid aktsiaid ostma.

Hetkel kuum