Sakilised küüned nurjavad karjääri

Eha Laanepere 16. märts 2001, 00:00

Ka pole nädalavahetuse kevadtööd suvekodus mingi põhjus, et esmaspäeval korpas käte ja mustade küünealustega kontorisse ilmuda.

Küünestuudio juhataja, küünetehnik Ülle Veskimeister nendib, et hoolitsemata käsi enam eriti tihti ei kohtagi. Seda enam, et ilusate küünte nimel ei pea naised endale ilmtingimata kunstküüsi kleepima ega mehed maniküüris piinlema. ?Kuigi vahel satub mõni mees küünestuudiosse tõepoolest ? enamasti enne abiellumist, kui seisab ees pidulik sõrmuse sõrme panemise tseremoonia,? ütleb Veskimeister.

Neil, kes valgekraedena leiba teenivad, käed kuigivõrd korrast ära minna ei saagi. Õigupoolest pole ei nõrgemal ega ka tugevamal sugupoolel tarvis üldse kuigi suurt vaeva näha, et küüned head välja näeksid.

Kõigepealt tuleks endale muretseda maniküüritarbed. Kõige tavalisemat maniküüritarvete komplekti Veskimeister osta ei soovita, sest selles on sees täiesti mõttetuid asju. Piisab, kui kodus on olemas:

 • Küünetangid. Pikki küüsi ei tohi kääridega lõigata. Kuna küüned on kihilised, kahjustavad tavalised käärid nende otsi.
 • Paberviil, millega tuleks aeg-ajalt küüntele kuju anda. Kuna reeglina pole küüned teab mis tugevad, peavad paberviilid päris kaua vastu, isegi kui neid iga päev kasutada. Metallviil mõjub küüntele sama halvasti kui käärid.
 • Apelsinipuust pulk küünenaha tagasilükkamiseks. Apelsinipuu on pehme ega vigasta küünt. NB! Küünenahka tohib tagasi lükata ainult pärast käte vannitamist või pesemist, sest kuivad küünenahad koolduvad tagasi ja kogu vaev on asjata.
 • Kes tahab teha ise professionaalsemat maniküüri, võiks hankida ka küünenahatangid. Nendega saab ära nakitseda lahti tulnud küünevalli, ära tuleks lõigata ainult lahti rebenenud küünevalli osa. Tänapäevase seisukoha järgi küünevalli ümbruse nahka enam ära ei lõigata, sest see kaitseb ja toidab küünt.

Need, kelle amet ei luba marraskil kätega tööl käia, peaksid tööd tehes kindlasti kindad kätte tõmbama. Parkunud naha saab heledamaks sidruniga hõõrudes. Eriti tihti seda teha ei maksa, sest sidrunhape ka kuivatab nahka.

Varbaküüned tuleb maha lõigata võimalikult sirgelt, kuid sõrmeküüned võib igaüks kujundada oma maitse järgi. Kui küüned on väga lühikesed, siis tuleb neile anda tavaline ümar kuju. ?Muidu valitsevad praegu teravama kujuga küüned, kuigi üldiselt mood küünekuju ei dikteeri.?

Samuti ei nõua mood naisterahvastelt pikki küüsi. Samas eelistavad paljud kunstküüsi, mis on omadest kümme korda tugevamad. Kunstküüntel püsib paremini lakk peal, need jätavad korrektsema mulje ja neid on mugav kanda.

Kontorisse sobib Veskimeistri sõnul vaid klassikaline punane või pastelne küünelakk. Kes armastab mustriga või kriiskava värviga küüsi, peaks suutma selle välja kanda, et mitte vulgaarset muljet jätta. Ei eksi see, kes kannab kontoris kahe või kolme lakiga tehtavat Prantsuse maniküüri, mis näitab küüsi tervete ja loomulikena.

Nii et toimige oma maitse järgi, arvestades ka seda, missuguse kujuga küüned olete oma vanematelt pärinud. Sest kui küüned on peaaegu sõrmeotstega tasa, siis ei annagi neid kujundada nii, et käsi pikem paistaks.

Küüntega on sama lugu nagu juuste ja üldse kogu nahaga: 80 protsenti on päritav, ülejäänu sõltub toitumisest, kliimast jm. ?Looduslikul teel ilusate tervete küünte saamiseks peab palju vaeva nägema, kaltsiumi ja teisi vitamiine-mineraalaineid sööma, kuid tulemus pole ikkagi kindel,? märgib Veskimeister. ?Näiteks on küüsi kasulik leotada soolavees, millele on lisatud veidi joodi ja õli, aga kasulik mõju kestab lühikest aega. Ka tugevdavat küünelakki ei tohi kogu aeg kasutada, sest see kuivatab ja muudab küüned hapraks.?

Kui küüsi ilusana ja tervena hoidev imerohi oleks olemas, siis oleks see juba leiutatud ja kunstküüntel poleks mõtet, arvab Veskimeister.

Messidel on nähtud kõiksuguseid uusimaid küünehooldusvahendeid, aga neil kõigil on mõju vaid korraks.

Olen oma murduvate küüntega hädas, vaatamata sellele, et panen aeg-ajalt küünetugevdajat peale. Ja ega neid väga pikana ei saagi hoida, sest murdunud küüs näeb ikka kole välja küll.

Meie ei saakski tööd teha, kui meil käed korras poleks. Teenindaja käed on kliendile näha, kui me katalooge näitame või arvuti kaudu lennukiaegu broneerime.

Mul ei ole oma töötajate, ka meeste, kätele õnneks midagi ette heita. Kahel tüdrukul on nii ilusad küüned, et piisab ainult värvita lakist. Mõni on vahel pärast maniküüris käimist ka ekstravagantsemaid küünelakke kandnud, aga nad on sellest ise ruttu tüdinenud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 09:08
  Otsi:

  Ava täpsem otsing