Ülo Toomsalu • 15 märts 2001

Täna selgub lõhestunud aktsionäridega Tartu Flora saatus

Kahte erimeelsesse huvigruppi lõhestatud Tartu Flora aktsionärid otsustavad täna õhtul erakorralisel koosolekul, mis saab firmast edasi, kirjutab Tartu Postimees.

Läinud nädalal, kui firma juhatuse esimees ja tegevdirektor Ilmar Volkmann puhkas Indoneesias, vahetas Tartu Flora kolmeliikmeline nõukogu välja senise juhatuse. Asemele valis nõukogu kaheliikmelise juhatuse: tootmisosakonna juhataja Peeter Laursoni ja uue inimese väljastpoolt firmat, Tallinna ärimehe Imre Freibergi.

Senise juhatuse liikmed tõsteti firmasiseselt ümber, töölt vabastati pearaamatupidaja ja ühtlasi direktori kohusetäitja Silvi Zimmermann.

Endine ettevõtte nõukogu liige Maie Reisel, Silvi Zimmermann ja viimase poolt appi palutud Turu Õigusbüroo juhataja Armand Mark ütlesid eile, et Tartu Flora uus juhatus ja Urmas Kõrgesaar on pärast juhtkonna vahetust ostnud aktsionäre eksitades neilt aktsiaid.

?Mõnel aktsionäril käisid nad öösel kodus ja selgitasid, et kui nad kohe aktsiaid ei müü, siis homme pole neil enam väärtust,? ütles Mark. ?Kaks nüüd juba endist aktsionäri andsid pärast avalduse kohtusse ning paluvad aktsiate ostu-müügilepingu tühistada, sest neid oli eksitatud.?

Reisel ütles, et Laurson, Freiberg ja Kõrgesaar kasutavad aktsiate kokkuostmiseks ähvardusi. ?Tõstatatakse lojaalsuse ja töökoha säilimise küsimus. Osa aktsionäre, kes aktsiaid ei müünud, on töölt juba ajutiseks kõrvaldatud,? lausus ta.

Imre Freiberg ütles eile päeval, et aktsiaid on ostnud mõlemad osapooled. Freiberg lisas, et Zimmermann on aktsiaid ostnud ebaseaduslikult tema valduses oleva Tartu Flora rahaga.

Hetkel kuum