Daiwa pank lükkab tagasi kuuldused panga pankrotiohust

16. märts 2001, 09:17

'Siin pole vähimatki võimalust et meie pank läheb pankrotti,' ütles Jaapani Daiwa panga esindaja. 'Meil on enam kui 1 triljon jeeni (142 miljardit krooni) likviidsust'.

Daiwa panga esindaja sõnavõtt oli vastuseks reitinguagentuuri Moodys"e analüütiku kommentaarile, et pank on lähedal maksejõuetusele teatab uudisteagentuur Dow Jonesi.

2000. märtsis lõppeva majandusaasta seisuga on oli pangal hiiglasuures ulatuses välisvaluutas väljendatud väärtpabereid. Pärast seda on pank märgatavalt vähendanud oma positsioone välismaistes väärtpaberites.

Panga esindaja teatas, 'Ma ei saa öelda palju meil on välismaistes väärtpaberites raha, kuid seda on vähem kui eelmises märtsis, sest me oleme osa raha välja tõmmanud välismaistest pangandusoperatsioonidest.?

Daiwa panga esindaja lükkas tagasi reedese Austraalia lehe Sydney Morning Herald uudise, nagu plaaniks pank müüa 5 miljardi dollari ulatuses välismaised varasid. Sinna kuuluksid ka Austraalida dollarites olevad varad vältimaks pankrotti. ?See raport on täiesti alusetu?, teatas panga esindaja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing